3/24/2019
یکشنبه، ۰۴ فروردین ۱۳۹۸
مذاکرات نهایی با 2 شرکت روسی برای حضور در صنعت نفت ایران
معاون وزیر نفت عنوان کرد:

مذاکرات نهایی با 2 شرکت روسی برای حضور در صنعت نفت ایران

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت از نهایی شدن مذاکرات با 2 شرکت روسی برای حضور در صنعت نفت ایران خبر داد و گفت: این مذاکرات مربوط به سه میدان است.

اعتمادآنلاین| امیرحسین زمانی نیا امروز (سه شنبه، 15 اسفندماه) در جلسه عمومی چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و روسیه گفت: با توجه به این که روابط همکاری ایران و روسیه در بخش انرژی سابقه چندانی نداشته، آغاز مذاکرات برای همکاری و به نتیجه رساندن آن قدری طولانی شده است.

 

وی با اشاره به این که از 11 میدان نفت و گاز ایران که مطالعه آن به هفت شرکت بزرگ روسیه سپرده شده است، مذاکره مربوط به سه میدان با 2 شرکت مراحل پایانی خود را طی می‌کند، تصریح کرد: این مذاکره ممکن است ظرف هفته‌های آینده به امضای قرارداد منجر شود.

 

معاون وزیر نفت، همکاری انرژی ایران و روسیه را موتور محرکه دیگر همکاری‌ها میان 2 کشور عنوان کرد و افزود: در نخستین کمیته مشترک وزارتی انرژی ایران و روسیه  مقرر شد شرکت ملی نفت ایران و گازپروم روسیه با تشکیل کمیته کاری پروژه گازرسانی به پاکستان و هند از طریق خلیج فارس و دریای عمان را بررسی عملیاتی کنند.


چهاردهمین کمیسیون مشترک ایران و روسیه که دیروز (14 اسفندماه) در 15 کارگروه و به ریاست مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی از طرف ایران و الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه از طرف روسیه، آغاز شده بود، امروز به کار خود پایان داد. 

 

منبع: شانا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها