2/21/2019
پنج شنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
دفتر رئیس‌جمهور به درخواست ملاقات کمیته رفع حصر پاسخ نداد/ وقتی مردم ببینند تلاشی برای تحقق وعده‌ها صورت نمی‌گیرد ناامید می‌شوند
انتقاد فاطمه کروبی از حسن روحانی:

دفتر رئیس‌جمهور به درخواست ملاقات کمیته رفع حصر پاسخ نداد/ وقتی مردم ببینند تلاشی برای تحقق وعده‌ها صورت نمی‌گیرد ناامید می‌شوند

فاطمه کروبی در دیدار تعدادی از نمایندگان ادوار مختلف مجلس با اشاره به اینکه نزدیک به شش سال است که آقای روحانی به عنوان رئیس‌جمهور در جایگاه رئیس شورایعالی امنیت ملی قرار دارند، گفت: جای تاسف است که ایشان برخلاف سوگند‌شان هم در دور اول و هم در دور دوم اقدامی مؤثر در صیانت از حقوق محصورین برنداشتند. حتی باید بگویم دولت برآمده از مردم معترض حتی به شفاف‌سازی این موضوع تاکنون اقدام نکرده است و خواست مشروع و قانونی مردم و دو خانواده محصور مبنی بر رویت مصوبه شورای عالی امنیت ملی- (اگرچه در صورت وجود چنین مصوبه‌ای آن هم غیرقانونی است) را برآورده نکرده است.

اعتمادآنلاین| جمعی از نمایندگان ادوار مجلس به همراه تعدادی از زندانیان پیش از انقلاب به دیدار فاطمه کروبی رفتند. در این نشست تعدادی از حاضران صحبت کردند و ضمن جویا شدن وضعیت مهدی کروبی نسبت به تداوم غیرمسئولانه این حصر اظهار تأسف کردند. نمایندگان ادوار بر این نکته تأکید کردند که تداوم حصر فاصله میان مردم و نظام را روز به روز عمیق تر کرده است. آنان افزودند زندانی کردن چهره ارزشمند و مبارزی که پیش از انقلاب هزینه پرداخته است و بعد از انقلاب منشا خدمات بوده برای نظام سودمند نخواهد بود.

 

در ابتدای این دیدار فاطمه کروبی مراتب سپاس همسر در حصرش را از مردم و دوستانی که دغدغه حصر را دارند اعلام کرد. او افزود: آقای کروبی از من خواستند سال جدید را به مردم عزیز‌مان تبریک بگویم و دعای همیشگی‌شان که همان سربلندی و عزت مردم بزرگ ایران است را اعلام کنم.

 

این نماینده دور پنجم مجلس به نمایندگان ادوار گفت: در هشتمین سال حصر هستیم و پس از این مدت طولانی گشایش‌های اندکی انجام گرفته است. بارها گفته‌ایم که این حصر بدون ضابطه بر خلاف نص صریح قانون اساسی و قوانین کشور است و اصرار بر تداوم آن اصرار بر بی‌قانونی است.

 

فاطمه کروبی افزود: نزدیک به شش سال است که آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور در جایگاه رئیس شورایعالی امنیت ملی قرار دارند و جای تاسف است که ایشان برخلاف سوگند‌شان هم در دور اول و هم در دور دوم اقدامی مؤثر در صیانت از حقوق محصورین برنداشتند. حتی باید بگویم دولت برآمده از مردم معترض حتی به شفاف‌سازی این موضوع تاکنون اقدام نکرده است و خواست مشروع و قانونی مردم و دو خانواده محصور مبنی بر رویت مصوبه شورای عالی امنیت ملی- (اگرچه در صورت وجود چنین مصوبه‌ای آن هم غیرقانونی است) را برآورده نکرده است.

 

همسر مهدی کروبی در این دیدار افزود: چندی پیش از نمایندگان محترم مجلس که عضو کمیته رفع حصر هستند و به جد پیگیر این موضوع هستند شنیدم که برخلاف روسای قوای مقننه و قضائیه بیش از شش ماه است دفتر رئیس‌جمهور حتی به درخواست ملاقات کمیته رفع حصر پاسخ ندادند.

 

وی با اشاره سخن معاون اول دولت آقای جهانگیری که گفته بود مطالبه رفع حصر حتی در شهرهای کوچک ایران مطالبه اول مردم در انتخابات ریاست جمهوری بود گفت: وقتی مردم ببینند تلاشی برای تحقق وعده‌ها چه در حوزه آزادی‌ها و چه در حوزه اقتصاد و فرهنگ صورت نمی گیرد آنگاه ناامید می شوند و خسران ناامیدی مردم به مراتب بزرگ‌تر از این حصر غیر قانونی است.

 

فاطمه کروبی اضافه کرد: دولتمردان باید توجه کنند که سه سال بیشتر از عمر این دولت باقی نمانده اما وعده‌های فراوانی در حوزه اقتصاد، فرهنگ و سیاست بر زمین مانده و متاسفانه اراده‌ای هم در دولت برای اجرایی کردن وعده‌ها و تقابل با قانون گریزان دیده نمی‌شود. بدعهدی ریشه‌ ناامیدی مردم است. این روزها وقتی وضعیت اسف‌بار اقتصادی که مردم روزانه با ان سر و کار دارند را برای آقای کروبی می‌گوییم ایشان بسیار متأثر می‌شوند.

 

فاطمه کروبی در پایان از حمایت بی‌دریغ مردم شریف ایران تشکر کرد و گفت جسم آقای کروبی آسیب فراوان دیده اما او با همان روحیه انقلابی در کنار مردم است و با مردم بودن را به هر چیز دیگر ترجیح می‌دهد.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها