1/18/2019
جمعه، ۲۸ دی ۱۳۹۷
برجام نباید وسیله تسویه حساب جناحی با دولت شود
فلاحت پیشه:

برجام نباید وسیله تسویه حساب جناحی با دولت شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است جناح‌های سیاسی نباید با اختلاف افکنی در حوزه برجام، این موضوع را وسیله‌ای برای تسویه‌حساب‌های سیاسی قرار دهند.

اعتمادآنلاین| حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، با اشاره به فرا رسیدن زمان اعلام ترامپ مبنی بر ماندن یا خروج از برجام در 22 اردیبهشت ماه، گفت: در این بین ممکن است نظارت مختلفی در داخل کشور میان مسئولان درباره نحوه عملکرد و برخورد در خصوص ادامه کار با برجام وجود داشته باشد.

 

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: جناح های سیاسی کشور نباید از برجام که موضوعی در حوزه سیاست خارجی بوده و منافع ملی به آن بستگی دارد را وسیله ای برای تسویه حساب های سیاسی خود قرار دهند.

 

وی افزود: نکته بارز در خصوص برجام این است که آمریکا در اجرای برجام عهدشکنی کرده و همواره با سنگ اندازی مانع بهره برداری ایران از مزایای آن شده است.

 

فلاحت پیشه همچنین به تشکیل کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس در زمان رسیدگی به این توافقنامه اشاره و بیان کرد: در آن زمان این دموکراسی در مجلس وجود داشت تا نمایندگان با حضور در این کمیسیون، زیر و بم برجام را مورد بررسی قرار دهند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص تلاش های اروپا برای نگاه داشتن آمریکا در برجام از هر طریقی خاطرنشان کرد: ایران بارها اعلام کرده است که اروپا نباید از جیب ایران باج به آمریکا بدهد تا آنها در برجام بمانند.

 

منبع:خانه ملت

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها