2/16/2019
شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
هر تشکل سیاسی باید خود را با قانون جدید احزاب تطبیق دهد/ ماه آینده درباره احزابی که خود را با قانون جدید تطبیق ندادند تصمیم‌گیری می‌شود
مدیرکل سیاسی وزارت کشور در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:

هر تشکل سیاسی باید خود را با قانون جدید احزاب تطبیق دهد/ ماه آینده درباره احزابی که خود را با قانون جدید تطبیق ندادند تصمیم‌گیری می‌شود

بهرام سرمست مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: برای ما بحث احزاب اصولگرا و اصلاح‌طلب مطرح نیست. هر تشکل که خود را حزب می‌داند و فعالیت سیاسی می‌کند باید با قانون جدید احزاب خود را تطبیق دهد.

اعتمادآنلاین| بهرام سرمست، مدیرکل سیاسی وزارت کشور با تاکید بر اینکه «ما مجری قانون هستیم» به اعتمادآنلاین گفت: «بر اساس قانون جدید، احزاب برای ادامه فعالیت خود باید خود را با قانون تطبیق دهند که تشریح آن در ماده 22 آمده است. قانون جدید احزاب شرایط تطبیق فعالیت احزاب با قانون را مشخص کرده است و بر اساس این ماده کمیسیون ماده 10 احزاب تعیین تکلیف می‌کند.»

 

او تاکید کرد: «برای ما بحث احزاب اصولگرا و اصلاح‌طلب مطرح نیست. هر تشکلی که خود را حزب می‌داند و فعالیت سیاسی می‌کند باید با این قانون خود را تطبیق دهد.»

 

سرمست اضافه کرد: «قانون پیش‌بینی کرده بود که احزاب باید طی یک سال خود را با قانون جدید تطبیق دهند، این زمان برای یک دوره 6 ماهه قابل تمدید بود تا احزابی که تقاضای استمهال کردند بتوانند کنگره و مجامع خود را برگزار کنند. این مهلت 6 ماهه در خرداد ماه به پایان می‌رسد و کمیسیون ماده 10 احزاب درباره احزابی که خود را با قانون تطبیق ندادند تصمیم‌گیری می‌کند.»

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها