10/20/2019
یکشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸
اعلام میزان نرخ افزایش خودروهای داخلی توسط شورای رقابت

اعلام میزان نرخ افزایش خودروهای داخلی توسط شورای رقابت

رئیس شورای رقابت با اشاره به موافقت این شورا با افزایش قیمت خودروهای کمتر از 45 میلیون تومانی، گفت: با توجه به آشفته بازار فعلی، مردم خودرو خریداری نکنند.

اعتمادآنلاین| حداکثر متوسط افزایش قیمت برای محصولات ایران خودرو، سایپا و مدیران خودرو به ترتیب 7.18 درصد، 7.01 درصد و 5.62 درصد مورد تایید مرکز ملی رقابت قرار گرفت.

 

«رضا شیوا» گفت: این افزایش قیمت‌ها با توجه به تورم بخشی اعلام شده از سوی بانک مرکزی، مقوله کیفیت اعلامی از سوی سازمان ملی استاندارد و بهره وری (2.5 درصد تعیین شده در برنامه ششم توسعه) تعیین شده است.


وی افزود: افزایش قیمت ها برای سال 97 بوده و به احتمال زیاد از آغاز تیرماه جاری اجرایی می شود.


شیوا با اشاره به افزایش بی رویه قیمت برخی خودروها در بازار، خاطرنشان کرد: پیش بینی زمان به تعادل رسیدن بازار در شرایط فعلی و با وجود خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم ها سخت است.


وی اضافه کرد: در این شرایط شاهدیم افرادی که نقدینگی سرگردان در دست دارند، در زمینه خرید خودرو، سکه، ارز و غیره سرمایه گذاری کردند؛ هرچند این موضوع کوتاه مدت خواهد بود و دوام نخواهد داشت.


رئیس شورای رقابت اظهار داشت: البته مردم مقصر آشفته بازار فعلی قیمتی نیستند، اما دستکم می توانند با نخریدن خودرو در صورتی که نیاز ندارند، به مشکلات دامن نزنند.


وی تاکید کرد: تقاضای موجود در بازار خودرو، یک تقاضای کاذب است و باید پذیرفت در چنین بازاری همواره افرادی سوء استفاده کننده وجود دارند که به دنبال سودهای کلان و نامتعارف بازار را به هم می ریزند.


شیوا در خاتمه بار دیگر تاکید کرد: تقاضای کاذب موجود با پیشی گرفتن از عرضه، افزایش قیمت های خودرو را رقم زد.

 

منبع: ایرنا

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها