2/16/2019
شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
طرح دوباره لایحه تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش در مجلس
معاون ساماندهی امور جوانان از وزارت ورزش و جوانان تشریح کرد

طرح دوباره لایحه تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش در مجلس

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از مطرح شدن دوباره لایحه تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش در نیمه تیرماه در صحن مجلس خبر داد.

اعتمادآنلاین| محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن تشریح آخرین وضعیت لایحه تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش و جوانان گفت: براساس آخرین تصمیم مجلس شورای اسلامی لایحه تفکیک سه وزارت خانه صنعت و معدن، وزارت راه و شهرسازی و وزارت ورزش و جوانان در کمیسیون تغییر ساختار رأی نیاورده، البته مشکل رأی نیاوردن این لایحه، وزارت ورزش و جوانان نبوده است.

 

وی با اشاره به پیگیری دولت برای مطرح شدن دوباره این لایحه در مجلس افزود: دولت باید مطرح شدن مجدد دوباره موضوع لایحه تفکیک را پیگیری می‌کرد تا موضوع به صحن بیاید که این کار را انجام داده  و مکاتبه آن نیز انجام شده است.

 

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به آخرین اقدامات و پیگیری‌های معاونت ساماندهی جوانان درباره این لایحه اظهار کرد:  بر اساس آخرین پیگیری که انجام دادم، گفته شده است که در نیمه تیر ماه این لایحه بار دیگر به صحن می‌آید و مطرح می‌شود و این بار نیز سرانجام لایحه به این بستگی دارد که  نمایندگان چه طور به آن رای بدهند.

 

تندگویان در ادامه تصریح کرد: بعد از این که این لایحه در کمیسیون تغییر ساختار رد شد، اگر دولت آن را  پیگیری نمی‌کرد این لایحه به بایگانی مجلس می‌رفت و از دستور خارج می‌شد. با توجه به نامه‌ای که معاونت پارلمانی دولت به مجلس زد و تاکید دولت روی این لایحه، مجلس موظف است که لایحه را دوباره به صحن بیاورد. اگر نمایندگان با کلیات این لایحه موافقت کنند و وارد جزییات شوند بحث جوانان هم دوباره مطرح می‌شود،  اما اگر بار دیگر کلیات رد شود ما هم از دستور مجلس خارج می شویم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها