2/16/2019
شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 حضور در استادیوم آزادی برایم لذت‌بخش بود/ خانواده‌ها با هم به استادیوم رفتند و مشکلی هم پیش نیامد/ مقدمه‌ای برای ورود زنان به استادیوم‌های ورزشی
فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین از حضورش در استادیوم آزادی روایت کرد

حضور در استادیوم آزادی برایم لذت‌بخش بود/ خانواده‌ها با هم به استادیوم رفتند و مشکلی هم پیش نیامد/ مقدمه‌ای برای ورود زنان به استادیوم‌های ورزشی

عضو فراکسیون زنان مجلس درباره تجربه حضورش در ورزشگاه آزادی می‌گوید: دیدیم که با وجود برگزاری بازی در ساعت‌ پایانی شب، خانواده‌های زیادی به استادیوم آمدند، زنان تنهای زیادی هم بودند اما هیچ مشکلی پیش نیامد بلکه یک خاطره بسیار عالی از شور و نشاط برای همه رقم خورد.

اعتمادآنلاین| فاطمه ذوالقدر، یکی از نماینده‌های مجلس بود که برای تماشای بازی ایران و اسپانیا به همراه هزاران زن دیگر به استادیوم آزادی رفت تا برای اولین بار بعد از انقلاب در ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی به روی زنان باز شود. او درباره این تجربه به اعتمادآنلاین می‌گوید: «واقعاً شب خوبی بود و از حضور در میان مردم و تماشای بازی فوق‌العاده بازیکنان تیم ملی لذت بردم. تجربه این شادی و نشاط حق همه است.»

 

او ادامه می‌دهد: «دیدیم که با وجود برگزاری بازی در ساعت‌های پایانی شب، خانواده‌های زیادی به استادیوم آمدند، زنان تنهای زیادی هم بودند اما هیچ مشکلی پیش نیامد بلکه یک خاطره بسیار عالی از شور و نشاط برای همه رقم خورد. مردم ما واقعاً به این اتفاقات نیاز دارند.»

 

ذوالقدر در پاسخ به این سؤال که وضعیت زیر ساخت‌های وزرشگاه برای حضور زنان چطور بود، می‌گوید: «به هر حال کمبودهایی وجود دارد. زیرساخت‌هایی که فقط مخصوص زنان نیست. یعنی ورزشگاه آزادی باید از نظر امکانات تقویت شود اما هیچ مشکل خاصی که ناشی از حضور خانواده‌ها و زنان باشد دیده نشد. نه هنگام ورود،‌ نه حین پخش بازی و نه هنگام خروج.»

 

او می‌گوید: «اتفاقاً حضور زنان در ورزشگاه فضای تماشای بازی را به شدت سالم کرده بود. زنان و مردان در ورزشگاه مانند بقیه ساحت‌های اجتماعی حاضر بودند و در کنار هم یک تجربه شیرین را رقم زدند. بسیاری از زنان که اولین بار بود که داخل ورزشگاه آزادی را از نزدیک می‌دیدند واقعاً هیجان‌زده شده بودند. خیلی از مردان هم برای اولین بار بود که به ورزشگاه می‌آمدند چون می‌خواستند همراه خانواده‌شان از این فرصت استفاده کنند.»

 

ذوالقدر در جواب اینکه آیا می‌توان تجربه حضور زنان را هنگام پخش بازی ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی، مقدمه‌ای برای حضور زنان در ورزشگاه هنگام برگزاری مسابقات مختلف دانست، می‌گوید: «چرا که نه. اگر بتوانیم با استفاده از تجربه این بازی به مرور فضا را برای حضور خانواده‌ها در ورزشگاه فراهم کنیم اتفاق بسیار خوبی است.»

 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها