3/21/2019
پنج شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۹۸
چند کتاب جدید منتشر شد

چند کتاب جدید منتشر شد

رمان «جزیره کامینو»، مجموعه داستان‌های «رعد»، «آن بو» و «قطار سریع‌السیر یوگسلاوی»، کتاب «دریایی که همیشه طوفانی بود» درباره صادق چوبک، «القاعده و معنای مدرن بودن» و مجموعه شعر «آیا» به تازگی راهی بازار شده‌اند.

اعتمادآنلاین|  رمان «جزیره‌ کامینو» نوشته جان گریشام با ترجمه سیدسینا میرعربشاهی  در 330 صفحه با شمارگان 550 نسخه و قیمت 31هزار تومان در نشر مروارید منتشر شده است.

 

در مقدمه مترجم عنوان شده است: این کتاب روایت داستان آدم‌هایی است که بی‌آن‌که بدانند تکه‌ای از زنجیره‌ای هستند که به لحاظ اهمیت جایگاه و نقش آن‌ها در پیشبردِ این خطِ سیر، هیچ‌یک برتر از دیگران نیست.  داستان در سیزده فصل جریان دارد و ممکن است خواننده در آغاز کمی به دشواری متوجه اتصال آن‌ها به یکدیگر شود اما به واسطه تکرار اسامیِ پرسوناژها از فصلی در فصلی دیگر، به زودی متوجه این ارتباط خواهد شد.

 

«جزیره کامینو» را در موجزترین بیان، قصه سرقت هوشمندانه‌ای می‌نامم که آثاری از فیتزجرالد کبیر، بن‌مایه‌ انگیزه سارقان آن است.

 همچنین در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: «ببین ایلین من اصلا برای این کار آماده نیستم. آدم اشتباهی را پیدا کردی. خب؟ من دروغگوی افتضاحی هستم و در فریب دادن دیگران هم هیچ استعدادی ندارم. نمی‌توانم با لولیدن راه خودم را به زندگی بروس کیبل و نوئل بونت و باند ادبی کوچک‌شان باز کنم و با هر چیزی که ممکن است ارزشمند باشد بیرون بیایم.»

 

«قبلا هم این را گفتی. تو یک نویسنده‌ای که برای چند ماه در کلبه خانوادگی در ساحل زندگی می‌کنی. سخت مشغول یک رمان هستی. این داستان بی‌نقصی است، مرسر. چون حقیقت دارد. شخصیت کاملی هم داری چون اصل هستی. اگر ما یک کلاهبردار می‌خواستیم الان با هم در حال صحبت نبودیم. آیا ترسیده‌ای؟»

«نه. نمی‌دانم. باید باشم؟»

 

منبع:ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها