2/18/2019
دوشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
نیمه شمالی کشور گرم می‌شود

نیمه شمالی کشور گرم می‌شود

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از فردا (8 تیرماه) تا اواسط هفته آینده در نیمه شمالی کشور شاهد افزایش سه تا پنج درجه‌ای دما خواهیم بود.

اعتمادآنلاین| احد وظیفه درباره وضعیت آب‌وهوایی طی سه روز آینده گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده در غالب مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود در همین مدت در مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل و جنوب سمنان در بعضی ساعات با گردوخاک همراه خواهد بود.

 

وی افزود: در سه روز آینده در استان‌های خوزستان و بوشهر نیز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. در این مدت به ویژه در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شهر هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده باران و رعد و برق دور از انتظار نیست.

 

وظیفه درباره آب‌وهوای تهران نیز گفت: جمعه (8 تیر) آسمان صاف و در برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود و بیشینه دما 38 درجه و کمینه آن 26 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همین وضعیت در روز شنبه (9 تیرماه) نیز ادامه دارد و بیشینه و کمینه هوا به ترتیب 39 و 27 درجه سانتیگراد می‌رسد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها