2/18/2019
دوشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
هوای چهارمحال و بختیاری ناسالم می‌شود/ سرعت باد به 60 کیلومتر خواهد رسید
طی سه روز آینده؛

هوای چهارمحال و بختیاری ناسالم می‌شود/ سرعت باد به 60 کیلومتر خواهد رسید

‍معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: طی سه روز آینده با پایین آمدن کیفیت هوا در ساعاتی از بعدازظهر وضعیت برای گروه حساس ناسالم می‌شود. 

اعتمادآنلاین| مهرداد قطره ‍معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: طی سه روز آینده وزش با نسبتاً شدید موجب ایجاد کانو‌ن‌های داخلی گرد و غبار در چهارمحال و بختیاری خواهد شد.


معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سرعت باد به 60 کیلومتر در ساعت خواهد رسید، افزود: در این مدت با پایین آمدن کیفیت هوا در ساعاتی از بعدازظهر وضعیت برای گروه حساس ناسالم می‌شود.


وی اضافه کرد: دمای هوای چهارمحال و بختیاری تا اوایل هفته آینده با یک تا دو درجه کاهش همراه خواهد بود.


قطره با اشاره به کاهش 46 درصدی میزان بارندگی در چهارمحال و بختیاری، ادامه داد: خشکسالی‌های 10 ساله و کمبود بارش‌های فصل پاییز و زمستان در سال گذشته باعث کاهش سطح سفره‌های زیرزمینی در منطقه شده است؛ درختان مثمر از جمله گردو به این تنش میزان بارندگی حساس هستند و به همین علت امسال در استان با کاهش باردهی این محصولات روبه رو هستیم.


معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: اثرات این خشکسالی‌های پی‌درپی با یک سال پربارش جبران نخواهد شد.


وی با اشاره به اینکه 85 تا 90 درصد آب استان در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود، افزود: با مدیریت منابع آبی، تجهیز سیستم‌های آبیاری و تغییر الگوی کشت در حوزه کشاورزی می‌توان قدم بزرگی برای کاهش مصرف آب برداشت.

 

منبع: تابناک

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها