3/21/2019
پنج شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۹۸
 سیاست‌های ارزی دولت مناسب نبود/دولت نرخ بازاری ارز را ‌کتمان کرد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد:

سیاست‌های ارزی دولت مناسب نبود/دولت نرخ بازاری ارز را ‌کتمان کرد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یک اشتباه راهبردی در حوزه سیاست‌گذاری ارزی کشور انجام شد و دولت با کتمان نرخ بازاری ارز می‌خواست مشکل اقتصادی کشور را حل کند.

اعتمادآنلاین| محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس صبح امروز در شورای اداری استان کرمان که با حضور آیت‌الله صدیقی دبیر کل بنیاد بین‌المللی غدیر و امام جمعه موقت تهران برگزار شد اظهارداشت: امروز بحث بازار بسبار مهم است و اصلی‌ترین دلیل آن تغییرات نرخ ارز است.

 

وی با بیان اینکه سیاست‌های ارزی دولت مناسب نبود و از این جهت مشکلاتی ایجاد کرد گفت: یک اشتباه راهبردی در حوزه سیاست‌گذاری ارزی کشور انجام شد و دولت با کتمان نرخ بازاری ارز می‌خواست مشکل اقتصادی کشور را حل کند.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در زمان شوک ارزی دو بازار اولیه و ثانویه تعریف کرد تا در بازار ثانویه صادرات را افزایش و واردات را کنترل کرد گفت: متاسفانه به‌دلیل سیاست‌های اشتباه میزان واردات در کشور افزایش پیدا کرده و ورود هر کالایی با نرخ ارز 4200  دولتی سودآور است.

 

وی با بیان اینکه آنچه که امروز در بازار سکه و خودرو وجود دارد ناشی از سیاست‌های اشتباه دولت در تغییرات نرخ ارز است بیان کرد: بعد از سه ماه مقاومت دولت هفته گذشته پذیرفت که اشتباه کرده و در حال حاضر بازار ثانویه ایجاد شده است.

 

پورابراهیمی با اشاره به اینکه کالاهای اساسی و مایحتاج مردم باید اولویت اول باشد گفت: متاسفانه خبرهایی از صادرات این کالاها به گوش می‌رسد که باید مراقبت کرد و امروز قاچاق کالاهای اساسی و صادرات آنها یک چالش اساسی در کشور شده و باید از آن جلوگیری کرد.

 

وی با بیان اینکه اختیارات استان‌ها در زمان جنگ اقتصادی باید افزایش پیدا کند افزود: امروز یکی از دستورکارهای شورای هماهنگی اقتصادی کشور است و در استان نیز باید پیگیری شود.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرایط کشور در حوزه اقتصادی یک شرایط خاص است تاکید کرد: باید موانع تفویض اختیارات در استان‌ها را برداشت.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها