2/16/2019
شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
پیکر عباس امیر انتظام، سخنگوی دولت موقت بازرگان به پزشکی قانونی منتقل شد

پیکر عباس امیر انتظام، سخنگوی دولت موقت بازرگان به پزشکی قانونی منتقل شد

جسد عباس امیر انتظام سخنگوی دولت موقت مهندس بازرگان با دستور بازپرس ویژه قتل تهران به سازمان پزشکی قانونی منتقل شد.

اعتمادآنلاین|  با دستور بازپرس ویژه قتل تهران جسد عباس امیرانتظام سخنگوی دولت موقت به سازمان پزشکی قانونی منتقل شد. علت انتقال جسد انتظام این بوده است که بیمارستان محل فوت حاضر به صدور جواز فوت نبوده و به همین دلیل برای صدور گواهی فوت جسد این فرد به پزشکی قانونی منتقل شده است.

 

عباس امیرانتظام صبح امروز دچار تشنج شد. تیم پزشکی با حضور در منزل برای احیای آن مرحوم تلاش کردند اما تلاش ها کارساز نبود و قبل از رسیدن به بیمارستان اختر تهران فوت کرد.

 

مرحوم امیرانتظام از هواداران محمد مصدق بود و پس از کودتای 28 مرداد به نهضت مقاومت ملی پیوست و از اعضای فعال آن سازمان بود و با رهبران آن به ویژه مهدی بازرگان ارتباط نزدیک داشت. روابط او با بازرگان از دانشگاه تهران شروع شده بود، زمانی که بازرگان استاد و رئیس دانشکده فنی بود و امیرانتظام دانشجوی وی مورد احترام و اعتماد بازرگان بود و در جریان انقلاب به عنوان نماینده بازرگان با شاپور بختیار مذاکره کرد و سرانجام بختیار را متقاعد کرد تا از نخست‌وزیری استعفا بدهد. وی در زمان نخست‌وزیری مهدی بازرگان، چندین مسئولیت از جمله معاونت نخست‌وزیری و سخن‌گوی دولت را بر عهده داشت.

 

منبع: فارس 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها