1/24/2020
جمعه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۸
وخیم شدن حال «سامی عنان» در زندان

وخیم شدن حال «سامی عنان» در زندان

«سامی عنان» رئیس سابق ستاد مشترک ارتش مصر که از شش ماه پیش در زندان به سر می‌برد، به دلیل وخامت حالش به بیمارستان نظامی منتقل شد.

اعتمادآنلاین| برخی منابع مصری گزارش دادند که ژنرال «سامی عنان» به دلیل وخامت حالش به بیمارستان نظامی «المعادی» منتقل شده است.

 

سامی عنان 70 ساله، رئیس سابق ستاد مشترک ارتش مصر است که از دوره انتخابات اخیر در مصر، مغضوب سران قاهره شده است.

 

برخی منابع نزدیک به خانواده عنان گزارش دادند که وی روز شنبه پس از احساس درد در ناحیه سینه و پشت و از دست توان حرکتی خود به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان المعادی انتقال داده شد.

 

خبرگزاری رویترز به نقل از این منابع گزارش کرد که وضعیت جسمانی عنان واقعا وخیم است. طبق این گزارش، هنوز سرهنگ «تامر الرفاعی» سخنگوی ارتش مصر واکنشی به این خبر نشان نداده است.

 

منابع مذکور گفتند که عنان دو ماه پیش نیز در زندان سکته کرده و به بیمارستان منتقل شده بود.

 

عنان ژانویه گذشته پس از آنکه اعلام کرد قصد نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2018 مصر را دارد به بهانه تخلف از قوانین نظامی بازداشت شد.

 

انتخابات سال 2018 بهار سال جاری برگزار شد و «عبدالفتاح السیسی» در این انتخابات با کسب بیش از 90 درصد آراء پیروز اعلام شد.

 

معارضان مصری معتقدند که بازداشت سامی عنان به دلیل تخلف قوانین نظامی در واقع بهانه‌ای برای حذف رقیب سرسخت السیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری بوده است.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها