4/10/2021
شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
کرمانشاه 11 بار لرزید/ هلال احمر: 7 نفر مصدوم شدند
جزئیات زمین لرزه 5.9 ریشتری در تازه‌آباد کرمانشاه

کرمانشاه 11 بار لرزید/ هلال احمر: 7 نفر مصدوم شدند

زمین لرزه‌ای به قدرت 5.9 ریشتر، «تازه آباد» را به لرزه درآورد، پس از آن نیز 11 بار دیگر این استان به لرزه درآمد که بزرگترین آن 3.9 ریشتر بوده است.

اعتمادآنلاین| زمین لرزه‌ای به قدرت 5.9 ریشتر،  «تازه آباد» را به لرزه درآورد. این زلزله در ساعت  14.37 دقیقه و در 8 کیلومتری زمین رخ داد. 

 

قدرت این زلزله به حدی بود که در استان‌‌های آذربایجان غربی نیز حس شده است. دو پس زلزله دیگر با قدرت 3.3 و 3.4 ریشتر هم این منطقه را به لرزه درآورد.

 

معاون امداد و نجات هلال احمر استان کرمانشاه در گفت‌وگو با فارس در این باره گفت: تا این لحظه هیچ گزارشی در خصوص تلفات انسانی مخابره نشده است اما احتمال آسیب به ساختمان‌ها و تاسیسات زیاد است.

 

وی افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط نیروهای بومی احتمال جان باختن هم‌وطنانمان بسیار ضعیف است؛ به منظور بررسی دقیق‌تر نیز 10 تیم ارزیاب به محل وقوع زلزله اعزام شده‌اند، بر اساس آخرین گزارشات، تعداد 7 تن از هموطنانمان زخمی شده‌اند.

 

استاندار کرمانشاه نیز عنوان کرده است که تنها به چند نفر آسیب رسیده است .

 

به گزارش فارس، به برخی منازل مسکونی تازه آباد و ثلاث باباجانی خسارت‌های وارده شده است. هنوز گزارشی در خصوص آمار تلفات و آسیب‌های بیشتری مخابره نشده است.

 

اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها