9/18/2019
چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
تسهیلات سفر برای 200 هزار بازنشسته کشوری/ تخفیف 50درصدی اسکان در هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد:

تسهیلات سفر برای 200 هزار بازنشسته کشوری/ تخفیف 50درصدی اسکان در هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ارائه تسهیلات سفر به 200 هزار بازنشسته این صندوق در سال جاری خبر داد.

اعتمادآنلاین| جمشید تقی‌زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در سفر به تبریز و در نشست با شهردار تبریز اعلام کرد: امسال به 200 هزار نفر از بازنشستگان تسهیلات سفرهای سیاحتی و زیارتی پرداخت می‌شود.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ارائه تسهیلات سفر برای بازنشستگان را یکی از برنامه‌های این صندوق برشمرد و گفت: بازنشستگان و خانواده‌های آنان می‌توانند از تخفیف 50 درصدی اسکان در هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی برخوردار شوند.

 

تقی زاده ادامه داد: پرداخت وام ضروری 5 میلیون تومانی به بازنشستگان از مهر امسال آغاز می شود. این تسهیلات برای 400 هزار بازنشسته با کارمزد 4 درصد در اقساط 36 ماهه پرداخت می شود.

 

تقی زاده در این دیدار یادآور شد: کلانشهر تبریز به دلیل وجود پتانسیل و ظرفیت های مطلوب در حوزه های مختلف، بهترین موقعیت جغرافیایی برای سرمایه گذاری است که امیدواریم با تعامل دوجانبه اقدامات مناسبی در این کلانشهر صورت گیرد.

 

وی همچنین ادامه داد: صندوق بازنشستگی کشوری اقدامات ویژه ای از جمله تشکیل دبیرخانه صندوق بازنشستگی کشورهای آسیایی را در دستور کار خود قرار داده که می توان از موقعیت کلانشهر تبریز به واسطه انتخاب این کلانشهر به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام استفاده کرد.

 

بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، وی افزود: باشگاه بازنشستگان آذربایجان شرقی در زمینی به مساحت دو هکتار با هدف ارائه تسهیلات رفاهی و ورزشی به این قشر نخستین بار در کشور در این استان ساخته می‌شود.

 

به گفته تقی‌زاده، صندوق بازنشستگی دومین بنگاه اقتصادی کشور است که یک میلیون و 400 هزار بازنشسته را زیر پوشش دارد.

 

در این دیدار ضمن تاکید هر دو طرف بر تعامل دوجانبه بین شهرداری تبریز و صندوق بازنشستگی کشوری، در زمینه گسترش سرمایه گذاری در بخش های گردشگری، بوم گردی، ساماندهی حاشیه نشینی و بورس کفش تبریز نیز بحث شد.

 

در ادامه این جلسه، ایرج شهین باهر با بیان اینکه تبریز ظرفیت های مهمی برای سرمایه گذاری دارد، گفت: امروز در حوزه‌های مختلف، مدیران استانی و شهری بیش از پیش با هماهنگی، امورات استانی را پیش می‌برند و هیچ مشکل اساسی در استان به دلیل عدم هماهنگی وجود ندارد که نهایتا این مسئله موجب تسریع در اقدامات و اجرای برنامه‌ها می‌شود.

 

وی افزود: ظرفیت خوبی در حوزه کفش در حال ایجاد است که در بازار تبریز منطقه‌ای به وسعت پنج هکتار با کاربری تجاری تملک شده و این منطقه به بورس کفش اختصاص داده می‌شود.

 

شهردار تبریز همچنین گفت: سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری به دلیل وجود پروژه‌هایی همچون پروژه پارک بزرگ آذربایجان، تفرجگاه عینالی، منطقه گردشگری امند و سایر پروژه ها، امکان سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران تسهیل می کند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها