1/18/2019
جمعه، ۲۸ دی ۱۳۹۷
سفارت حمیرا ریگی را تایید نمی‌کنم/ پیشنهاد شده اما اطلاع ندارم که پذیرفته شده یا نه
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه درباره انتخاب حمیرا ریگی به عنوان سفیر برونئی

سفارت حمیرا ریگی را تایید نمی‌کنم/ پیشنهاد شده اما اطلاع ندارم که پذیرفته شده یا نه

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اخباری مبنی بر انتخاب خانم حمیرا ریگی به عنوان سفیر برونئی گفت: در شرایط فعلی این خبر را تایید نمی‌کنم.

اعتمادآنلاین| بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه درباره خبر انتخاب حمیرا ریگی به عنوان اولین زن اهل سنت برای حضور در سفارت کشور برونئی بیان کرد: ممکن است پیشنهادی به ایشان شده باشد، اما اینکه نتیجه چه بوده یا ایشان پذیرفته باشند اطلاعی ندارم.

 

او اضافه کرد: وزارت امور خارجه تا مراحل انتخاب یک سفیر پایان نیابد، نام فرد را اعلام نمی کند. چرا که انتخاب سفیر، پروسه ای زمان بر و پیچیده است و ممکن است در هر مرحله ای با مشکل مواجه و متوقف شود. از این رو تا مراحل تمام نشود ما اسمی از فردی نمی بریم.

 

برخی منابع خبری اعلام کردند که حمیرا ریگی، فرماندار شهرستان قصرقند در استان سیستان و بلوچستان، قرار است به عنوان سفیر جدید ایران در برونئی دارالسلام عهده‌دار این سمت شود .

 

ریگی اولین فرماندار زن در دولت یازدهم و اولین فرماندار زن اهل سنت است.

 

وی پیش از این نیز بخشدار شهر بندری چابهار بوده است. ریگی رئیس اداره بهزیستی چابهار، مشاور مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان، دبیر کمیسیون امور بانوان فرمانداری چابهار و دبیر کمیسیون شورای شهر چابهار نیز بوده است.

 

منبع: ایرنا 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها