2/20/2019
چهارشنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
تاکید تهران بر همکاری سازنده برای کشف حقایق درباره انفجار آمیا
واکنش بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه به ادعاهای رئیس جمهور آرژانتین

تاکید تهران بر همکاری سازنده برای کشف حقایق درباره انفجار آمیا

سخنگوی وزارت خارجه با رد ادعا‌های رئیس جمهور آرژانتین، آنرا تحریف واقعیات خواند و بر همکاری برای کشف حقایق انفجار آمیا تاکید کرد.

اعتمادآنلاین| بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با رد ادعاهای رئیس جمهور آرژانتین، آنرا تحریف واقعیات خواند و افزود: جمهوری اسلامی ایران اعمال تروریستی در هر کجای دنیا و به هر شکل را قویا محکوم می کند. در این راستا تهران از زمان وقوع انفجار آمیا مکررا آن را محکوم کرده و با خانواده قربانیان آن ابراز همدردی کرده است.


قاسمی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به منظور اثبات حسن نیت خود به منظور کشف حقیقت و اجرای عدالت واقعی در ارتباط با انفجار مذکور، دعوت به گفت وگوی رئیس جمهور آرژانتین از طریق تریبون سازمان ملل در سال 2012 را پذیرفت و یک یادداشت تفاهم همکاری هم در ژانویه 2013 امضاء شد؛ درنتیجه دولت آرژانتین آمادگی اجرای تفاهمی که خود امضا کرده بود را ندارد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنان بر آمادگی خود برای همکاری سازنده بامقامات آرژانتین تاکید می کند و در این راستا ابتکار تازه ای برای ملاقات مقامات قضائی دو کشور مطرح کرده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها