8/20/2019
سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
قیمت پراید به زیر 30 میلیون تومان رسید

قیمت پراید به زیر 30 میلیون تومان رسید

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: در ادامه روند هفته گذشته، قیمت‌ها در بازار خودرو امروز نیز کاهش یافت به‌گونه‌ای که پس از ماه‌ها قیمت پراید 131 به زیر 30 میلیون تومان رسید.

اعتمادآنلاین| سعید موتمنی اظهار کرد: امروز قیمت خودروهای داخلی بین 2 تا 4 میلیون تومان کاهش یافته است.

 

وی با بیان اینکه قیمت پراید 131 از حدود 31 میلیون تومان در روز گذشته به 29 میلیون تومان رسیده است، خاطرنشان کرد: قیمت پراید 111 نیز از حدود 35 میلیون تومان به 34 میلیون تومان و قیمت پژو 405 نیز از حدود 51 میلیون تومان در روز گذشته به 49 میلیون تومان رسیده است.

 

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران ادامه داد:‌ در یک هفته اخیر قیمت خودروهای مونتاژی تولید داخل همچون 2008 نیز به طور میانگین بین 10 تا 30 میلیون تومان کاهش یافته است.

 

وی افزود: دلیل کاهش قیمت خودرو در روز جاری، افزایش عرضه از سوی فروشندگان است. پیش از این برخی افراد خودروها را خریداری و انبار کرده بودند تا با قیمت بالاتری بفروشند اما با افت اخیر نرخ ارز از کاهش بیشتر قیمت‌ها ترسیده و همه فروشنده شده‌اند.

 

موتمنی با بیان اینکه کاهش قیمت خودرو در روز جاری در حالی است که خریداری در بازار وجود ندارد، تصریح کرد: در حال حاضر برخی فروشندگان در بازار خودرو در برابر کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کنند اما اگر روند کاهشی نرخ ارز ادامه داشته باشد باز هم شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود.

 

سه‌شنبه هفته گذشته به دنبال سقوط نرخ ارز در بازار آزاد، قیمت خودروهای داخلی در بازار بین 1.5 تا 12 میلیون تومان و قیمت خودروهای وارداتی نیز به طور میانگین 50 میلیون تومان کاهش یافته بود.

 

منبع: ایسنا

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها