2/16/2019
شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
نامه فراکسیون زنان به روحانی برای معرفی وزیر زن به مجلس/ مجلس با رای بالایی به وزیر زن اعتماد می‌کند/ زنان شایسته‌ای برای وزیر شدن وجود دارند
فریده اولادقباد رئیس فراکسیون زنان در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین مطرح کرد:

نامه فراکسیون زنان به روحانی برای معرفی وزیر زن به مجلس/ مجلس با رای بالایی به وزیر زن اعتماد می‌کند/ زنان شایسته‌ای برای وزیر شدن وجود دارند

رئیس فراکسیون زنان از تهیه نامه‌ای به رئیس‌جمهور برای معرفی حداقل یک وزیر زن از وزرای پیشنهادی اقتصاد و کار شد.

اعتمادآنلاین| فریده اولادقباد نماینده تهران و رییس فراکسیون زنان مجلس در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» از درخواست این فراکسیون به رئیس‌جمهور برای انتخاب وزیر زن خبرداد و گفت: اعضای فراکسیون زنان از آقای روحانی این مطالبه را دارند که برای معرفی وزرا به مجلس شورای اسلامی حداقل یک وزیر زن معرفی کند.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: با استناد به ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و مصوبه شورای عالی اداری رییس‌جمهور می‌تواند از زنان در پست‌های کلان مدیریتی استفاده کند.

 

او ادامه داد: همچنین با توجه به اصول 20 و 21 قانون اساسی زنان و مردان در بهره‌مندی از مزایا در مسایل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی کشور با یکدیگر برابرند. در سخنان امام (ره) هم تاکید شده باید زنان در مقدرات اصلی کشور دخالت کنند.

 

رئیس فراکسیون زنان مجلس تاکید کرد: بنابراین ما این مطالبه را از آقای روحانی داریم که یک وزیر زن معرفی کند و قطعا اگر معرفی کند در مجلس با رای بالایی انتخاب می‌شود.

 

اولادقباد درباره گزینه‌های احتمالی وزرای زن، گفت: در بانک اطلاعاتی، زنان توانمندی، شایسته و کاردانی وجود دارند که انتخاب از میان آن‌ها به آقای روحانی و کمیته انتساباتی که وزرا را تعیین می کند، بازمی‌گردد. 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها