2/20/2019
چهارشنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل 210 مقام دولتی می‌شود
جمشید انصاری، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور

قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل 210 مقام دولتی می‌شود

جمشید انصاری، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: در بین مقامات و مسئولین دولتی 210 نفر مشمول این قانون می‌شوند.

اعتمادآنلاین|  جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در حاشیه جلسه هیات و در جمع خبرنگاران درباره تعداد بازنشستگان شاغل در دولت بیان کرد: قانون منع بکارگیری بازنشستگان در سال 1395 تصویب شده است؛ آنچه اخیرا اتفاق افتاد اصلاحیه‌ای بر تبصره یک این قانون است. براساس اطلاعاتی که ما جمع آوری کردیم در بین مقامات و مسئولین 210 نفر مشمول این قانون می‌شوند که باید تا 26 آبان ماه نسبت به جایگزینی آن‌ها اقدام شود.

 

انصاری افزود: در قانون سال 1395 شهرداران مشمول آن بودند و کماکان نیز مشمول هستند و تغییری ایجاد نشده است. وقتی قانون در مجلس به تصویب می‌رسد ممکن است برداشت‌های مختلفی نسبت به آن وجود داشته باشد، اما بر اساس نظریه تفسیری که شورای نگهبان در سال 1376 انجام داده همه قوانین مجلس تا زمانی که مورد اصلاح یا تفسیر از سوی مجلس قرار نگرفته‌اند، نظر مجری معتبر است.

 

رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه ما بعنوان مجری قانون برداشتمان از قانون سال 95 این است که شغل شهردار شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان است، تصریح کرد: شهردار یک شهر 200 هزار نفری را نمی‌توان یک بازنشسته گذاشت، اما شهردار شهر تهران، چون همتراز مقامات بند (ج) بوده شامل تبصره یک بوده است.

 

وی گفت: شغل شهردار از نظر ما مشمول این قانون است و اگر نظرات مختلفی وجود دارد، تنها راه استفساریه از مجلس است.

 

انصاری عنوان کرد: اینکه در دیگر قوا افراد بازنشسته باشند، قطعا وجود دارد و بعنوان مثال در مجلس شورای اسلامی بعنوان همتراز مقامات تعدادی مشغول به کار هستند.

 

وی در خصوص افزایش حقوق کارکنان دولت نیز گفت: پیشنهادات مختلفی از سوی سازمان اداری و استخدامی در خصوص مسائل جبرانی کارکنان دولت ارائه شده، اما هنوز به جمع بندی مشخصی نرسیده است. آنچه الان مطرح است شرایط جبرانی برای امسال است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها