2/20/2019
چهارشنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
ثروت ولید بن طلال طی 6 سال گذشته به پایین‌ترین میزان رسید

ثروت ولید بن طلال طی 6 سال گذشته به پایین‌ترین میزان رسید

بر اساس یک گزارش اقتصادی ارزش دارایی ولید بن طلال، شاهزاده ثروتمند عربستانی در طول شش سال گذشته به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

اعتمادآنلاین| طبق این گزارش، ثروت شاهزاده بن طلال از آوریل 2012 به 15.2 میلیارد دلار کاهش یافته است.

 

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، دفتر ویژه این شاهزاده عربستانی با ارسال ایمیلی اعلام کرد: ارزش سرمایه‌های بن طلال در شرکت‌های مختلف و  بخش املاک و مستغلات عربستان در طول 9 ماه اول سال جاری میلادی به 760 میلیارد دلار کاهش یافته است.

 

این کاهش در نتیجه برخی تغییرات در ارزش سهام‌های بوده است.

 

طبق شاخص بلومبرگ، ثروتمندترین چهره جهان حدود دو درصد از ثروتش که معادل 103 میلیارد دلار است را در سال جاری میلادی از دست داد.

 

ارزش مهمترین سهام بن طلال که 95 درصد از سهام کمپانی کینگدم را شامل می‌شود، به میزان 70 درصد کاهش یافت.

 

سهام کمپانی کینگدم هولدینگ از زمان بازداشت ناگهانی بن طلال در نوامبر گذشته بیش از 20 درصد کاهش یافت و با وجود اینکه از آزادی بن طلال چند ماه می‌گذرد اما هنوز زیانی که این کمپانی دیده جبران نشده است.

 

مسؤولان عربستان نوامبر گذشته ولید بن طلال را به همراه ده‌ها شاهزاده، وزیر و مسؤول عالی رتبه این کشور در هتلی در شهر جده بازداشت کردند و بن طلال پس از 83 روز آزاد شد.

 

گفته شد که بن طلال در آن زمان در ازای آزادی بدون شرطش یک توافقنامه را با مسؤولان عربستان به امضا رساند.

 

کمپانی کینگدم پیشتر اعلام کرده بود، در آستانه امضای قرارداد وامی به ارزش یک میلیارد دلار است و این اولین وام این کمپانی از زمان بازداشت بن طلال است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها