2/16/2019
شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
آمریکا مجوز قانونی برای بلوکه کردن اوراق بهادار ایران را ندارد/ برای پیگیری اموال کشورمان در لاهه باید با جدیت وارد شویم
مرتضی صفاری نطنزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

آمریکا مجوز قانونی برای بلوکه کردن اوراق بهادار ایران را ندارد/ برای پیگیری اموال کشورمان در لاهه باید با جدیت وارد شویم

مرتضی صفاری نطنزی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا برای بلوکه کردن اوراق بهادار ایران هیچ‌گونه مجوز قانونی ندارد بنابراین باید با جدیت شکایت خود را مطرح کنیم.

اعتمادآنلاین| مرتضی صفاری نطنزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره شکایت ایران از آمریکا به دادگاه لاهه به دلیل بلوکه شدن 2 میلیارد دلار از اوراق بهادار بانک مرکزی، بیان کرد: دادگاه لاهه صلاحیت بررسی این موضوع را تأئید کرده و این مسئله اولین موردی است که در چنین قالبی در این دادگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

وی افزود: اوراق بهادار مذکور در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی ‌نژاد در "سیتی بانک" آمریکا سپرده گذاری شد، اما به دلیل عدم برداشت به موقع دچار چنین مشکلی شدیم.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به شانس پیروزی ایران در دادگاه لاهه گفت: معتقدم که اگر از نظر حقوقی به صورت قوی در این دادگاه حاضر شویم، حتما پیروز خواهیم شد، چراکه آمریکا برای بلوکه کردن اوراق بهادار ایران هیچ مجوز قانونی ندارد.

 

صفاری نطنزی بیان کرد: اگر دادگاه لاهه به نفع ایران رأی صادر کند علی‌رغم وجود تحریم‌های بانکی می‌توانیم حق جمهوری اسلامی ایران را به راحتی از سیتی بانک آمریکا خارج کنیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها