2/16/2019
شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
رخ دادن 75 درصد اختلالات روانی در سنین 14 تا 25 سالگی
معاون وزیر بهداشت خبر داد:

رخ دادن 75 درصد اختلالات روانی در سنین 14 تا 25 سالگی

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه 75 درصد اختلالات روانی در سنین 14 تا 25 سالگی رخ می‌دهد، گفت: اگر این اختلالات در این سنین تحت کنترل باشد در واقع 75 درصد بار بیماری‌های روانی از جامعه کم می‌شود.

اعتمادآنلاین|  علیرضا رییسی با بیان اینکه توجه سازمان بهداشت جهانی به نوجوانان و جوانان در شعار سلامت روان سال 2018 به دلیل اهمیت ویژه‌ای است که این سنین دارد، گفت: اگر اختلالات روانی در سنین 14 تا 19 سال کنترل شوند در آینده سلامت فرد، خانواده و جامعه را می‌توان کنترل کرد، زیرا در این سن شخصیت روانی فرد شکل می‌گیرد و قالب‌بندی می‌شود.

 

رییسی تصریح کرد: این سنین بهار زندگی، شادابی و انرژی‌زایی است، بنابراین هم فرصت است و هم خطراتی در پی دارد. از طرفی شاهد تغییرات گسترده ارتباطاتی در دنیا و توسعه فضای مجازی هستیم که این سنین را هدف قرار داده است. امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که هر لحظه یک حادثه، خبر ناگوار، خشونت، جنگ و ... در حال رخ دادن است که همه این موارد بر روح و روان افراد به ویژه در سنین نوجوانی و جوانی اثر نامطلوب می‌گذارد.

 

وی با بیان اینکه 16 درصد از بار بیماری‌های روان در سنین 14 تا 19 سالگی تحمیل می‌شود، اظهار کرد: اختلالات رفتاری دوران کودکی ششمین بار بیماری، اضطراب هشتمین و افسردگی نهمین بار بیماری در این سنین است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها