2/20/2019
چهارشنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
هر یک از قوای سه گانه کشور باید در برابر مراجع قانونی پاسخگو باشند
حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:

هر یک از قوای سه گانه کشور باید در برابر مراجع قانونی پاسخگو باشند

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت:‌ مقام معظم رهبری هیچ عدولی از سیاست‌های اعلامی خود ندارند و سعی دارند قوا در چارچوب این سیاست‌ها مسیر را طی کنند.

اعتمادآنلاین| حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره جریان‌سازی برخی رسانه‌های بیگانه درباره عقب‌نشینی مقام معظم رهبری از مواضع خود در خصوص FATF بیان کرد: اگر کسی واقعا به سخنان مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان و در کرمانشاه توجه کند متوجه می‌شود که رهبری در چارچوب قانون اساسی و بدون استفاده از حکم حکومتی سعی بر اداره کشور دارند.

 

وی با بیان اینکه مسئولیت هر قوه‌ای بر عهده آن قوه است، گفت: هر یک از قوای سه گانه کشور باید در برابر مراجع قانونی پاسخگو باشند.

 

ترقی تأکید کرد: رهبری در رابطه با مجلس هم سعی بر این دارد که مجلس در چارچوب سیاست‌های کلی حرکت کند و چنانچه اگر عدولی داشته باشد به آنها تذکر بدهد.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: قانون اساسی اختیاراتی را در رابطه با قانون‌گذاری بر عهده مجلس قرار داده است و چنانچه اختلافی بین شورای نگهبان و مجلس به وجود بیاید مجمع تشخیص مصلحت نظام ورود خواهد کرد.

 

وی در پایان گفت: مقام معظم رهبری هیچ عدولی از سیاست‌های اعلامی خود ندارند و سعی دارند قوا در چارچوب این سیاست‌ها مسیر را طی کنند.

 

منبع: فارس 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها