1/19/2019
شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷
پیش‌بینی «فاکس اسپورت» از نتیجه بازی کاشیما - پرسپولیس

پیش‌بینی «فاکس اسپورت» از نتیجه بازی کاشیما - پرسپولیس

کارشناسان «فاکس اسپورت» پیش‌بینی کردند تیم فوتبال پرسپولیس در کنار ارائه بازی دفاعی، می‌تواند از معدود موقعیت‌های خود در بازی با کاشیما نهایت استفاده را ببرد.

اعتمادآنلاین| سایت شبکه تلویزیونی «فاکس اسپورت آسیا» در گزارشی با اشاره به روند صعود دو تیم فوتبال پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن به دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا 2018 به بررسی نبردهای کلیدی این بازی پرداخته و در پایان نظر کارشناسان را هم در خصوص این بازی جویا شده است.

 

نبرهادی کلیدی

 

گن شوجی و علی علیپور: چشم‌اندار قهرمانی کاشیما آنتلرز در لیگ قهرمانان آسیا با بازگشت گن شوجی، ستاره خط دفاع این تیم که به تازگی از بند مصدومیت رهایی یافته، تقویت شده است، بازیکنی که نمایش‌هایی تأثیرگذار در جام جهانی 2018 روسیه با تیم ملی ژاپن داشت. این مدافع 25 ساله که از او به عنوان یکی از مدافعان آینده‌دار آسیا یاد کرده‌اند، می‌تواند نفوذهای علی علیپور، مهاجم خطرناک پرسپولیس را محدود کند.

 

علی علیپور بهترین گلزن پرسپولیس در این رقابت‌ها با پنج گل‌زده است و می‌تواند به عنوان بزرگترین تهدید تیم میهمان در این بازی محسوب شود.

 

یوما سوزوکی و سیدجلال حسینی: اگر کسی شایسته رساندن پرسپولیس به عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا باشد، این فرد کسی نیست جز سیدجلال حسینی. کاپیتان الهام‌بخش پرسپولیس که در هر بازی الگو بوده، به این موضوع هم عادت کرده که در صورت نیاز برای تیمش گل‌های حساسی هم بزند.

 

 سیدجلال حسینی البته در تقابل روز شنبه دو تیم بیشتر در نقش اول خود یعنی دفاع کردن مشغول خواهد بود، جایی که باید یوما سوزوکی، نقطه کانونی خط حمله کاشیما آنتلرز را متوقف کند. او که تنها 22 سال دارد، آینده بسیار روشنی برایش متصور می‌شود و به نظر می‌رود تنها باید منتظر زمان باشد که به فوتبال اروپا نقل‌مکان کند.

 

سرجینیو و بشار رسن: این دو بازیکن در راهیابی تیم‌های خود به فینال لیگ قهرمانان آسیا تأثیر زیادی داشته‌اند. سرجینیو، مهاجم برزیلی کاشیما آنتلرز که در اواسط امسال به این تیم ژاپنی ملحق شد، با 4 گل‌زده برترین گلزن آنتلرر در این رقابت‌هاست و به اندازه سوزوکی، زوج خط حمله خود خطرناک است.

 

در سوی دیگر بشار رسن خیلی تیترهای خبری را به خود اختصاص نداده، اما نقشی کلیدی در بازی پرسپولیس در یک‌سوم زمین حریف دارد و در این بازی هم باید آغازگر حملات پرسپولیس باشد.

 

نظر کارشناسان

 

رِیش روشن رای، تحلیلگر فوتبال «فاکس اسپورت»: به لحاظ تاکتیکی فکر می‌کنم پرسپولیس در این بازی در لاک دفاعی فرو برود و به صورت فشرده بازی کند، اما در عین‌حال چشم به فرصت‌هایش برای انجام ضدحملات خواهد داشت، به خصوص با وجود دو مهاجم خطرناکش یعنی علی علیپور و گادوین منشا.

 

جالب خواهد بود که ببینیم چطور کاشیما آنتلرز می‌تواند به خط دفاعی پرسپولیس نفوذ کند چون چیزی که ما در طول این دوره لیگ قهرمانان آسیا دیده‌ایم، این بوده که آنتلرز در بازی‌های خانگی تیمی هجومی بوده و انتظار دارم که مالکیت توپ در بازی فردا از آن آنها باشد. من تساوی یک بر یک در بازی رفت را پیش‌بینی می‌کنم.

 

گابریل تان، سردبیر فوتبال «فاکس اسپورت آسیا»: این مسابقه‌ای است که تمامی ما منتظر دیدنش بودیم و چاشنی هدف‌گذاری دو تیم برای کسب اولین عنوان قهرمانی‌شان در لیگ قهرمانان آسیا هم به آن اضافه شده است. به اعتقاد من هم کاشیما آنتلرز و هم پرسپولیس این فصل در لیگ قهرمانان فوتبال عالی از خود به نمایش گذاشته‌اند و هر یک از این دو تیم در طول این ماجراجویی خود با دو مهاجم خاص بازی کرده‌اند که در این روزها چنین چیزی را اغلب نمی‌بینیم.

 

فکر نمی‌کنم نماینده ایران این بازی سراسر حمله باشد، اما قطعاً سعی خواهد کرد تا موقعیت‌هایی را روی دروازه کاشیما آنتلرز خلق و از بیشتر آنها استفاده کند. پیروزی 2 بر یک کاشیما آنتلرز را پیش‌بینی می‌کنم که می‌تواند باعث خلق حماسه‌ای دیگر در بازی یک هفته آینده در تهران شود، جایی که پرسپولیس می‌تواند از قانون گل‌زده در خانه حریف بهره ببرد.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها