4/7/2020
سه شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
بهره مندی600 هزارنفر از زنان پایتخت از مجموعه‌های شهربانو
مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران خبر داد:

بهره مندی600 هزارنفر از زنان پایتخت از مجموعه‌های شهربانو

مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از مراجعه بیش از 600هزار نفر از زنان و دختران  شهر تهران به مجموعه های فرهنگی، ورزشی و آموزشی شهربانو در 6 ماهه نخست سال جاری خبرداد.

اعتمادآنلاین| فاطمه راکعی، مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به فعالیت 22مجموعه شهربانو در سطح محلات تهران گفت: بانوان و دختران نیمی از جمعیت شهر را تشکیل می دهند و سلامت جسم وروان آنها محور سلامت خانواده است. برهمین اساس مدیریت شهری بهبود و ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی بانوان تهرانی را در دستور کار قرار داده و مجموعه های شهربانو به عنوان مراکز مختص زنان  برای رفع نیازهای ضروری فرهنگی، اجتماعی، تفریحی و ورزشی آنها در یک محیط امن و سالم فعالیت دارند.

 

راکعی با بیان اینکه  خدمات در این مجموعه ها براساس  بررسی و شناخت نیاز بانوان پیش بینی شده و تلاش می شود بهترین خدمات با هزینه ی مناسب ارایه شود،گفت: فعالیت‌ مجموعه های شهربانو  براساس دیدگاه تخصصی در رفع نیاز فراغتی بانوان در نظر گرفته شده تا آنها بتوانند در یک محیط امن، سالم و کاملا زنانه نیازهای خود را در ایام فراغت رفع کنند.

 

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به اینکه کودکان نیزاز این مراکز سهم دارند،گفت: علاوه بر فضاهای ورزشی همچون سالن بدنسازی و استخر و فضاهای فراغتی، فرهنگی و آموزشی، خانه کودک و خانه اسباب بازی  نیز در این مجموعه ها طراحی شده و هم زمان با استفاده مادران از خدمات و برنامه ها، کودکان نیز از خدمات و ظرفیت های موجود بهره مند می شوند.

 

راکعی با اشاره به مراجعه بیش از 600 هزار نفر از زنان تهران به این مراکز در 6ماهه نخست سال جاری گفت: بیشترین استقبال  مربوط به فضاهای ورزشی است. چنانکه براساس بررسی صورت گرفته، بیش از 160هزار نفر به فضاهای ورزشی مراجعه کرده اند. در6 ماهه ی نخست سال جاری، بیش از 130هزار نفر از خدمات فرهنگی و آموزشی این مجموعه ها استفاده کردند.

 

وی غنی سازی اوقات فراغت ، ایجاد نشاط و شادابی ، افزایش توانمندی و  تعاملات  اجتماعی زنان را از جمله اهداف مجموعه های شهربانو عنوان کرد و افزود: بر همین اساس، هم زمان با خدمات و برنامه های که به طور مستمر در حال اجراست، جشنواره های فرهنگی و ورزشی نیز در مناسبت های ملی و مذهبی در این مجموعه ها اجرا می شود.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها