1/19/2019
شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷

مروری بر مهم‌ترین خبرهای امروز/ 13 آبان 1397

رد شدن CFT در شورای نگهبان، اظهارات الیاس حضرتی درباره بودجه سال 98 و قاچاق بنزین، سخنان علی ساری در رابطه با استیضاح رحمانی فضلی و جزئیات تازه از نحوه سر به نیست کردن جمال خاشقجی از عناوین مهم خبری امروز هستند.

اعتمادآنلاین| در این بسته خبری، به موضوعات زیر می‌پردازیم:

 

شورای نگهبان مصوبه جنجالی CTF را رد کرد.


***


الیاس حضرتی ،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس پیشنهاد کرد که در بودجه سال 98 رقم یارانه نقدی به 150 هزار تومان برای 5 دهک پایین جامعه افزایش یابد.


حضرتی همچنین با اشاره به قاچاق روزانه 300 میلیارد تومان بنزین گفت:‌ «باید با کارت سوخت 60 لیتر بنزین ماهانه به مردم ارائه و مابقی به صورت آزاد باشد.»


***


علی ساری طراح استیضاح وزیر کشور در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین گفت: «کمیسیون شوراها در بررسی استیضاح رحمانی فضلی تخلف کرد.»


این نماینده ادامه داد: «باید هیات رئیسه در اولین جلسه علنی استیضاح، وزیر کشور را اعلام وصول می‌کرد اما رییس کمیسیون شوراها تخلف کردند و صورت جلسه را به هیات رئیسه نفرستاده‌اند و هیات رئیسه به تخلف ایشان نه تنها رسیدگی نکردند بلکه بار دیگر طرح استیضاح را به کمیسیون ارجاع دادند.» 


این در حالیه که کولیوند رئیس کمیسیون شوراها گفت: «استیضاح از حدنصاب افتاده چون 16 نفر از استیضاح انصراف دادند و این طرح از دستور کار خارج شده است.»


****


روزنامه صباح ترکیه جزئیات تازه‌ای از نحوه سر به نیست کردن جسد جمال خاشقجی توسط اعضای تیم ترور سعودی در دوم اکتبر فاش کرد.


***


حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره راه‌اندازی یگان حفاظت آستان قدس رضوی گفت: «حفاظت از اماکن برعهده نیروی انتظامی است و مسأله حفاظت از حرم امام رضا(ع) تاکنون به خوبی انجام گرفته است. نمی‌دانم چه ملاحظاتی رخ داده که اقدام به ایجاد چنین یگانی کرده‌اند.»

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها