1/19/2019
شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷
گزارش ویدئویی اعتمادآنلاین از جلسه شورای شهر تهران برای انتخاب 5 نامزد نهایی شهرداری پایتخت؛

چه کسی شهردار تهران می‌شود؟

بعد از آنکه مجلس و کمیسیون‌های تخصصی با استفساریه استثنای شهرداران از قانون منع‌ به‌کارگیری بازنشستگان مخالفت کرد، شورای شهری‌ها در زمانی کوتاه فهرست گزینه‌های شهرداری را مورد بررسی قرار دادند.

اعتمادآنلاین| امروز شورای شهر تهران برای بار سوم، انتخاب شهردار برای پایتخت را در دستور قرار دادند تا از بین 13 نفر به 5 گزینه نهایی برای نامزدی شهرداری برسد.


بعد از آنکه مجلس و کمیسیون‌های تخصصی با استفساریه استثنای شهرداران از قانون منع‌ به‌کارگیری بازنشستگان مخالفت کرد، شورای شهری‌ها در زمانی کوتاه فهرست گزینه‌های شهرداری را مورد بررسی قرار دادند.


فهرست 30 نفره‌ای که در نهایت به لطف انصراف و مشمولیت قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان به 13 نفر تقلیل یافت ولی این کاهش معنادار هم نتوانست امکان بررسی گزینه‌ها را برای شورایی‌ها آسان کند.


به طوری که محمدجواد حق‌شناس در جلسه امروز خواستار آن شد تا بررسی گزینه‌ها به جلسه یکشنبه آینده موکول شود هر چند این پیشنهاد نیز یک رای برای تصویب کم آورد. در نهایت پس از رأی‌گیری رسول کشت‌پور شهردار کنونی منطقه 2 تهران با 14 رای نفر اول لیست گزینه‌های نهایی قرار گرفت .


عباس آخوندی وزیر استیضاح‌شده دولت و پیروز حناچی معاون شهرداری تهران با 11 رای و کامل تقوی‌نژاد و غلامرضا انصاری نماینده ادوار شورای شهر تهران با 10 رای به عنوان دیگر نامزدهای نهایی لیست شورای برای تصدی شهرداری تهران انتخاب شدند.


اما محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران با 8 رای از رسیدن به این لیست بازماند تا مهمترین اتفاق این انتخابات ناکامی او باشد. آن هم در شرایطی که از ابتدای جلسه علنی شورا برخی از رسانه‌های اصولگرا او را نامزد جدی تصدی شهرداری اعلام کرده بودند. برخلاف گذشته که هاشمی تمایلش برای شهردار شدن را بروز نمی‌داد، این بار خودش هم چندان بی‌میل نبود که شهردار شود.


حالا باید دید از بین این 5 گزینه نهایی، کدامیک می‌تواند مجوز ورود به بهشت را به دست آورد. هر چند محمد سالاری عضو شورای شهر تهران درباره لیست ابتدایی و نهایی شورای شهر تهران اعتقاد دارد که تمدید فرصت بررسی گزینه‌ها می‌توانست شورا را در رسیدن به گزینه‌ها بهتر، یاری کند.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها