5/20/2019
دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
سلطان سکه کمتر از یک ماه دیگر اعدام می‌شود
غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران

سلطان سکه کمتر از یک ماه دیگر اعدام می‌شود

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران از انجام مقدمات اجرای حکم اعدام سلطان سکه خبر داد و گفت: این حکم کمتر از یک ماه آینده اجرا خواهد شد.

اعتمادآنلاین| غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به اینکه برای زمان و مکان اجرای حکم اعدام وحید مظلومین، معروف به سلطان سکه هنوز تصمیمی گرفته نشده است، بیان کرد: این حکم کمتر از یکماه دیگر اجرا می‌شود.

 

به گزارش اعتمادآنلاین؛ پیش از این غلامحسین ­محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضاییه اعلام کرده بود: وحید مظلومین فرزند حبیب الله پیش از این در شعبه دو دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به اتهام افساد فی الارض از طریق سردستگی و تشکیل شبکه فساد و اخلال در نظام اقتصادی کشور به اعدام محکوم شده بود که این حکم در مرحله تجدیدنظر هم قطعی شد.

 

ازه‌ای همچنین با اشاره به دیگر اعضای باند مظلومین تاکید کره بود که محمد اسماعیل قاسمی با اسم مستعار محمد سالم فرزند غلامعلی هم که از اعضای اصلی باند مظلومین است، به اعدام محکوم شد که این حکم نیز در مرحله تجدیدنظر خواهی قطعی شده است، اتهام وی افساد فی‌الارض از طریق مشارکت در تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز ارز و سکه و قاچاق عمده ارز در حد کلان است.

 

قابل ذکر است که در دوران بررسی پرونده معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای پولی و بانکی از دادگاه رسیدگی به پرونده وحید مظلومین ملقب به سلطان سکه، درخواست اشد مجازات برای این فرد و باند وی بر اساس ماده 286 قانون مجازات اسلامی و قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور را کرد.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها