11/22/2019
جمعه، ۰۱ آذر ۱۳۹۸
اعتدالی‌ها دیگر احساس نیاز به ائتلاف با اصلاحات ندارند/ اعتدال و توسعه مانند کارگزاران اصلاح‌طلب نیست
عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات

اعتدالی‌ها دیگر احساس نیاز به ائتلاف با اصلاحات ندارند/ اعتدال و توسعه مانند کارگزاران اصلاح‌طلب نیست

عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات گفت: بخشی از افکارعمومی گمان می‌کند حزب اعتدال و توسعه اصلاح‌طلب است و همان هویت کارگزاران سازندگی را دارد اما این طور نیست. بُعد اصولگرایی اعتدال و توسعه بر اصلاح‌طلبی‌اش غلبه دارد.

اعتمادآنلاین| اعتدالیون در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس میوه این ائتلاف را چیدند و اصلاح طلبان در انتخابات شوراها اما هر دو سوی این ائتلاف این روزها می خواهند سهم بزرگتری از کیک قدرت را صاحب شدند و به داشته های خود قانع نیستند. برخلاف تصوری که معتقد است اصلاح طلبان بیشتر برای گسست ائتلاف با اعتدالیون لحظه شماری می کنند، عبدالله ناصری می گوید حزب اعتدال و توسعه دیگر نیازی به همراهی با اصلاح طلبان نمی بیند.

 

عبدالله ناصری درباره نگاه حزب اعتدال و توسعه به ائتلاف با جریان اصلاحات بیان کرد: با اخبار و گزارشاتی که می رسد و نقل قول هایی که از آقای واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور مطرح می شود. به نظر نمی آید که نگاه تأییدی به ماندن در این ائتلاف داشته باشند بنابراین در یازدهمین دوره انتخابات مجلس رویکرد دیگری را دنبال خواهند کرد.

 

وی افزود: آقای واعظی سال 94 در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نگاه محتاجانه و نیازمندی به اصلاح طلبان و جریان اصلاحات داشت اما بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 96 که آقای روحانی 23 میلیون رأی کسب کرد، دیگر به آن شکل احساس نیاز به همراهی با اصلاح طلبان ندارد.

 

عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات بیان کرد: آقای واعظی سال 94 در انتخابات مجلس دهم نقش واسطه را برای پیوند خوردن اصولگرایان میانه رو با ائتلاف اعتدال و اصلاحات ایفا کرد اما پیش بینی من این است که اگر بخواهد سال 98 نقش واسطه و میانجی را ایفا کند به سمت جریان اصولگرا خواهد رفت.

 

وی افزود: در یک سال آینده بخش اصولگرایی حزب اعتدال و توسعه با محوریت آقای واعظی فعال تر شود و در انتخابات مجلس آینده بیشتر با جریان آقای لاریجانی پیوند می خورد، ضمن آنکه به نظر می رسد تمایل شخص آقای روحانی بیشتر به سمت همین رویکرد باشد.

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: البته بخشی از افکارعمومی گمان می کند حزب اعتدال و توسعه اصلاح طلب است و همان هویت کارگزاران سازندگی را دارد اما این طور نیست. بُعد اصولگرایی اعتدال و توسعه بر اصلاح طلبی اش غلبه دارد و افراد متمایل به اصلاح طلبی و اصلاحات همچون آقای بانک و آقای ترکان عملا در حزب اعتدال و توسعه خیلی کاره ای نیستند و بیشتر آقایان واعظی و نوبخت زمان امور را در دست دارند و خط و خطوط را ترسیم می کنند.

 

 

منبع: نامه‌نیوز 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها