5/22/2019
چهارشنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
اعتراضات «جلیقه زردها» در فرانسه ادامه دارد
به رغم عقب‌نشینی‌ ماکرون

اعتراضات «جلیقه زردها» در فرانسه ادامه دارد

با اینکه دولت فرانسه برای پایان دادن به اعتراضات چندهفته‌ای "جلیقه‌زردها" افزایش مالیات سوخت را که قرار بود از یکم ژانویه اعمال شود، به تعویق انداخت، آنان قصد دارند اعتراضات خود را ادامه دهند.

اعتمادآنلاین| بنژامن کوشی، یکی از اعضای «جلیقه ‌زردها» اظهار کرد، این جنبش قصد دارد اعتراضات خود را ادامه دهد و تاکید کرد که تظاهرات آنان باید به طور مسالمت‌آمیز ادامه یابد.

 

او در این باره گفت: جلیقه‌ زردها شنبه آینده چهارمین اقدام (چهارمین هفته اعتراضات) را برگزار خواهند کرد اما چیزی که برای من مهم است این است که این جنبش باید مسالمت‌آمیز و بدون خشونت باشد. تحصن 5000 نفری جلیقه‌ زردها در میدان کاپیتول می‌توانست نسبت به این تصاویر خشونت‌آمیز تاثیر بیشتری بر مسئولان دولتی داشته باشد. باید همبستگی و حمایت 85 درصدی فرانسوی‌ها را حفظ کنیم.

 

کوشی تاکید کرد، تعلیق افزایش مالیات سوخت چیزی که آنان به دنبالش هستند، نیست و به دنبال «لغو کامل افزایش مالیات سوخت و انرژی هستند که قرار است از یکم ژانویه 2019 اعمال شود".

 

به دنبال اعتراضات سه‌هفته‌ای معترضان فرانسوی، ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه مهلتی شش ماهه برای افزایش مالیات سوخت و تعلیق افزایش بهای گاز و برق به مدت سه ماه را اعلام کرد.

 

منبع: ایسنا

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها