5/20/2019
دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
نمایندگان شاهد برخوردهای اهانت‌آمیز برخی کارمندان هستند/ نماینده سراوان علیرغم وقت قبلی 40 دقیقه معطل مانده بود/ او برای پیگیری مطالبه مردم به گمرک رفته بود/ یک‌بار به پلیس گفتم مگر رژیم عوض شده که با من اینگونه رفتار می‌کنی؟!
جزییاتی از ماجرای کلیپ درگیری نماینده سراوان با کارمند گمرک در گفت‌وگوی اعتمادآنلاین با سهیلا جلودارزاده نماینده تهران در مجلس؛

نمایندگان شاهد برخوردهای اهانت‌آمیز برخی کارمندان هستند/ نماینده سراوان علیرغم وقت قبلی 40 دقیقه معطل مانده بود/ او برای پیگیری مطالبه مردم به گمرک رفته بود/ یک‌بار به پلیس گفتم مگر رژیم عوض شده که با من اینگونه رفتار می‌کنی؟!

سهیلا جلودارزاده عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: علیرغم وقت قبلی نماینده سراوان 40 دقیقه پشت در قرار گرفته بود و زمانی‌که اعتراض می‌کند با او برخورد بد می‌شود.

اعتمادآنلاین| روز گذشته کلیپ برخورد نماینده سراوان در مجلس با یک کارمند گمرک ایران خبرساز شد و پخش این کلیپ انتقادات گسترده‌ای را در فضای مجازی را به دنبال داشت.

 

به گزارش «اعتمادآنلاین»، جلسه غیرعلنی امروز مجلس به بررسی ماجرای این کلیپ اختصاص پیدا کرد. فریدون حسنوند نماینده اندیمشک و محمد درازهی نماینده سراوان، نمایندگانی بودند که در این جلسه دقایقی را صحبت کردند. حسنوند بر حفظ شان و جایگاه مجلس تاکید داشت و درازهی توضیحاتی از ماجرای روز گذشته را به مجلس ارائه کرد. فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد که امروز میهمان فراکسیون ولایی مجلس بود نیز به درخواست نمایندگان در صحن غیرعلنی حاضر شد و بعد از دو نماینده مجلس پشت تریبون قرار گرفت تا توضیحاتی را ارائه کند اما تنها در حد چند جمله اجازه پیدا کرد تا سخنرانی کند و بعد از آن نمایندگان منتقد مانع ادامه اظهارات او شدند.

 

نمایندگان منتقد از همان ابتدای جلسه غیر علنی مجلس به دنبال جمع‌آوری امضا برای عزل رییس گمرک و استیضاح وزیر اقتصاد بودند و گفته می‌شود استیضاح وزیر اقتصاد بیش از 40 امضا دارد. 

 

سهیلا جلودارزاده نماینده تهران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» با اشاره به پخش کلیپ برخورد نماینده سراوان با کارمند گمرک، گفت: برخی از نهادها که اگر لازم باشد بعدا نام آنها را خواهم گفت، احساس خصومت با نماینده را در میان کارکنانشان ایجاد کرده‌اند.

 

او ادامه داد: این رفتار درست نیست چون نمایندگان مجلس از هر شهر و هر جایی که باشند منتخب مردم هستند و بی‌احترامی به یک نماینده، بی‌احترامی به مردم است. علیرغم وقت قبلی نماینده سراوان 40 دقیقه پشت در قرار گرفته بود و زمانیکه اعتراض می‌کند برخورد این‌چنینی با او می‌شود.

 

این نماینده مجلس گفت: حتی گاهی اوقات در کوچه و خیابان پلیس راهنمایی و رانندگی به نمایندگان اهانت می‌کند اما نمایندگان بزرگواری می‌کنند و برخوردی انجام نمی‌دهند. نماینده طبق قانون به هر جایی می‌تواند وارد شود و منع قانونی برای ورود نمایندگان وجود ندارد اما پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام می‌کند که به من دستور داده‌اند تا مانع شوم.

 

جلودارزاده تاکید کرد: در یک مورد از برخوردهای اهانت‌آمیز پلیس راهنمایی و رانندگی خطاب به آن پلیس گفتم مگر رژیم عوض شده که با من اینگونه رفتار می کنی؟!

 

او ادامه داد: این برخوردها درست نیست و مردم همه چیز را به عنوان حکومت می‌بینند و به تفکیک قوا فکر نمی‌کنند. به نماینده‌ای که از صبح تا شب در روستاها کار می‌کند و نماینده مناطق محروم است، هتک حرمت شود در حالیکه او کار شخصی نداشته که به گمرک مراجعه کرده بلکه این مراجعه به منظور پیگیری کار مردم حوزه انتخابیه‌اش بوده است.

 

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم حفظ شان و جایگاه نمایندگان، گفت: جایگاه نماینده جایگاه اعتماد به مردم است مردم به او رای داده‌اند و در حوزه‌های انتخابیه از او سوال می‌شود و به همین جهت نمایندگان به دنبال حل مشکلات منطقه‌شان هستند.

 

جلودارزاده تاکید کرد: اگر قرار است نماینده‌ای کار کند باید بر قوانین و کارکنان دولت نظارت داشته باشد. نمی‌توان نماینده‌ای را که به دلیل اجرای وظایف نظارتی مراجعه کرده است به گمرک راه ندهند و یا به او توهین و بیرونش کنند. نماینده طبق قانون می‌تواند به هر سازمانی که بخواهد وارد شود. آقای درازهی با رییس گمرک جلسه داشتند اما 40 دقیقه معطل می‌شوند و رفتارهای توهین آمیزی با ایشان می‌شود در حالیکه یک مسئول دولتی حق ندارد بد قول باشد.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها