5/22/2019
چهارشنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۸

خاطره‌بازی با مرحوم مرتضی احمدی در شب یلدا+ فیلم

برخی خاطرات شب یلدا آنقدر شیرین و ماندگار هستند که هیچ‌گاه از ذهن مردم پاک نمی‌شوند.

اعتمادآنلاین| شب یلدا یادآور خاطرات خوب برای مردم است. اگر شما هم جزو همراهان تلویزیون باشید، احتمالا با شنیدن نام مرحوم مرتضی احمدی خاطرات شیرین شب یلدا برایتان تداعی می‌‌شود. 

 

مرحوم مرتضی احمدی همواره پای ثابت برنامه‌های تلویزیونی بود تا از شب چله‌های قدیمی و خاطرات و اتفاقات تهران قدیم بگوید. جالب است بدانید این صداپیشه و بازیگر محبوب کشورمان در شب یلدای سال 93 درگذشت تا نامش همیشه با یلدا گره بخورد.

 

او در چهار عرصه «سینما، تلویزیون، رادیو و تئاتر» بازیگری صاحب‌سبک، در هنر دوبلاژ گوینده‌ای با یک صدای خاص و منحصربه‌فرد و نیز یادآور عصر طلایی دوبله در کشورمان بود. در نگارش کتاب‌هایش نیز نویسنده‌ای خوش‌قلم و توانا بود. کتاب‌هایی که هر یک برآمده و چکیده‌ای از سال‌ها پرسه زدن و جدیت در یکی از عرصه‌های مورد علاقه و فعالیتش بودند.

 

در هنر آواز و موسیقی نیز یکی از معدود خوانندگان سبک بیات تهران بود، به علاوه این‌که نام و صدایش در زمره انگشت‌شمار پیش‌پرده خوانان قدیم است. او کسی بود که از هر انگشتش هنری در حد کمال یا دست‌کم نزدیک به کمال‌یافتگی می‌بارید و خالق گنجینه‌ای از چند هنر گوناگون به شمار می‌رفت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها