1/24/2020
جمعه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۸
برگزاری اولین نشست سران اتحادیه عرب و اروپا در فوریه در قاهره

برگزاری اولین نشست سران اتحادیه عرب و اروپا در فوریه در قاهره

اتحادیه عرب از برگزاری نخستین نشست سران کشورهای عربی و اروپایی در قاهره در فوریه آتی خبر داد.

اعتمادآنلاین| حسام زکی، معاون دبیرکل اتحادیه عرب خاطرنشان کرد: نخستین نشست سران کشورهای عربی و اروپا در 24 و 25 فوریه 2019 در قاهره برگزار خواهد شد.

 

زکی تصریح کرد که این نشست، نشستی تاریخی است چرا که  برای نخستین بار برگزار می‌شود و ما اهمیت زیادی برای آن قائل هستیم و امیدواریم این نشست نتیجه بخش باشد.

 

معاون دبیرکل اتحادیه عرب خاطرنشان کرد: رایزنی‌ها درباره مسائلی که ممکن است در این نشست سران بررسی شوند، انجام می‌پذیرد و موضوعات متعددی وجود دارند، طرف عربی رویکردهای خود و طرف اروپایی نیز مواضع خود را دارد و ما به توافقی دست خواهیم یافت تا این نشست سران به نحوی باشد که موفقیت‌آمیز بودن آن تضمین شود.

 

وی همچنین گفت: وزرای خارجه کشورهای عربی و اروپایی در چهارم فوریه 2019 در بروکسل نشستی را برای مقدمه‌چینی برای نشست سران عربی و اروپایی برگزار خواهند کرد.

 

نشست سران عرب در مارس 2017 میلادی در اردن برگزار شده بود و در آن سر برگزاری نشست عربی اروپایی برای بررسی راه‌های همکاری میان کشورهای عربی و اروپایی و چالش‌های مشترک آن‌ها که بارزترین آن مبارزه با تروریسم، قاچاق انسان و سلاح، درگیری‌های منطقه‌ای و مهاجرت غیرقانونی است، به اتفاق‌نظر رسیدند.

 

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها