6/24/2019
دوشنبه، ۰۳ تیر ۱۳۹۸
روز دوشنبه آغاز واریز بسته‌های حمایتی بازنشستگان تأمین اجتماعی

روز دوشنبه آغاز واریز بسته‌های حمایتی بازنشستگان تأمین اجتماعی

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: در روز دوشنبه طی 2 تا 3 ساعت تمامی بازنشستگان مشمول دریافت سبد حمایتی این مبلغ را دریافت خواهند کرد.

اعتمادآنلاین| محمد حسن زدا در حاشیه مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد بسته‌های حمایتی بازنشستگان گفت: تلاش کردیم که بسته حمایتی مستمری بگیران تحقق پیدا کند که در نهایت امروز تامین اعتبار شد.


وی با بیان اینکه  2 میلیون و 600 هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش که حقوق زیر 3 میلیون می گیرند بسته حمایتی را دریافت خواهند کرد، افزود: از روز دوشنبه 10 دی ماه واریز بسته‌های حمایتی میان بازنشستگان آغاز می شود.

 

وی با بیان اینکه تا پایان سال دو مرحله دیگر نیز سبد حمایتی به بازنشستگان ارائه خواهد شد، اظهار کرد:  توزیع این بسته در مرحله اول، به صورت نقدی خواهد بود و به هر بازنشسته 200 هزار تومان تعلق می‌گیرد.

 

زدا با بیان اینکه در روز دوشنبه طی 2 تا 3 ساعت تمامی بازنشستگان مشمول دریافت سبد حمایتی این مبلغ را دریافت خواهند کرد، تصریح کرد: بازنشستگان مشمول بعد از همپوشانی بسته را دریافت می‌کنند و افرادی که از نهادهای دیگر بسته حمایتی گرفته اند اسمشان در لیست سازمان تامین اجتماعی نخواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه اسامی تمامی کارگرانی که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و حقوقشان زیر 3 میلیون تومان است را در این طرح داریم ، افزود: زمانی که این اسامی قطعی شد و از سوی وزارت رفاه به ما اعلام شد اسامی آنها را برای ارائه سبد حمایتی اعلام خواهیم کرد.

 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در مورد حذف دفترچه های بیمه نیز توضیح داد: دفترچه های بیمه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی حذف شده و در 14 استان باقیمانده نیز ظرف چند روز آینده این دفترچه‌ها حذف می‌شود. ‌


به گفته وی، جامعه هدف ما با ارائه کد ملی می‌توانند خدمات درمانی را دریافت کنند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها