6/19/2019
چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
در قسمت هفتم «سلول گفت‌وگو» ببینید

از محمد تا لاله در گفت‌وگوی اعتمادآنلاین با لاله ضیایی

لاله ضیایی دختر برازنده محمدرفیع ضیایی بزرگ است. او جزو معدود کارتونیست‌هایی است که عمدتا برای مخاطب کودک کارتون می‌کشد. لاله ضیایی در فرم و محتوا صاحب سبک است. اجراهای او درست مانند آثار محمدرفیع ضیایی، سیال و روان است، با اینکه لاله مستقل از پدر، سرشناس و حرفه‌ای است.

اعتمادآنلاین| شاید این قاعده که فرزندان شغل پدرانشان را دنبال می‌کنند، به تاریخ پیوسته باشد. دست‌کم در رشته‌های هنری این‌طور است که فرزند با دیدن تقلای طاقت‌فرسای پدر برای چرخاندن چرخ زندگی، تصمیمی منطقی در مورد شغل آینده‌اش می‌گیرد، اما همیشه این‌طور نیست. مواردی هم داریم که فرزندان به جای نگاه کردن به تقلای پدر، به کاغذ و بوم نگاه کرده و روی آن را با قلم و رنگ، خط خطی می‌کنند.

 

لاله ضیایی مصداق یکی از این فرزندان است. او دختر برازنده محمدرفیع ضیایی بزرگ است. او جزو معدود کارتونیست‌هایی است که عمدتا برای مخاطب کودک کارتون می‌کشد. لاله ضیایی در فرم و محتوا صاحب سبک است. اجراهای او درست مانند آثار محمدرفیع ضیایی، سیال و روان است، با اینکه لاله مستقل از پدر، سرشناس وحرفه‌ای است. گپ‌وگفت صمیمی برنامه سلول گفت‌وگو با لاله ضیایی ادای دینی به محمدرفیع ضیایی نیز هست.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها