11/17/2019
یکشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۸
رایزنی برای حضور اسماعیل بخشی در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی/ جمع‌بندی را به بعد از شنیدن صحبت های بخشی منوط می‌کنیم/ می‌توانیم موضوع را به قوه قضاییه ارجاع دهیم
علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:

رایزنی برای حضور اسماعیل بخشی در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی/ جمع‌بندی را به بعد از شنیدن صحبت های بخشی منوط می‌کنیم/ می‌توانیم موضوع را به قوه قضاییه ارجاع دهیم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: کمیسیون تنها یک جمع‌بندی خواهد داشت و امروز صحبت‌های مسئولان وزرات اطلاعات و نماینده کارگران هفت تپه را استماع می‌کنیم و جمع‌بندی را به بعد از شنیدن صحبت‌های آقای بخشی منوط می‌کنیم.

اعتمادآنلاین| علیرضا رحیمی نماینده تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» از رایزنی‌های انجام شده برای حضور اسماعیل بخشی در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی خبر داد و گفت: در خواست کردیم که مسئولان آقای بخشی را برای حضور در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیاورند.

 

او ادامه داد: شب گذشته آقای فلاحت پیشه از من در خواست کرد تا آقای بخشی هم در جلسه کمیسیون حاضر شود که من هم هماهنگی لازم را انجام دادم. اما به هر دلیل اگر آقای بخشی در جلسه کمیسیون حاضر نشود نظرات ایشان را به صورت جداگانه استماع می‌کنیم و جمع بندی کمیسیون منوط به شنیدن اظهارات آقای بخشی است.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: حضور آقای بخشی در جلسه کمیسیون امنیت ملی بستگی به هماهنگی‌ها دارد اما هم رییس کمیسیون و هم بنده در تلاش بودیم که اصل بر حضور آقای بخشی در جلسه امروز کمیسیون باشد و اگر امروز در جلسه کمیسیون حاضر نشوند بعدا با ایشان جلسه ای داشته باشیم.

 

رحیمی گفت: کمیسیون تنها یک جمع بندی خواهد داشت و امروز صحبت‌های مسئولان وزرات اطلاعات و نماینده کارگران هفت تپه را استماع می کنیم و جمع بندی را به بعد از شنیدن صحبت های آقای بخشی منوط می کنیم. انتظار افکار عمومی از حضور بخشی در کمیسیون انتظار بجایی است و ما هم تلاشمان را می کنیم که اگر در این جلسه حاضر نشدند به صورت جداگانه صحبت هایشان را بشنویم. مهم این است که صحبت های ایشان شنیده شود و بعد از آن جمع بندی کنیم.

 

او با اشاره به جلسه صبح فردای فراکسیون امید مجلس با وزارت اطلاعات به منظور بررسی ادعای اسماعیل بخشی، تاکید کرد: بعد از جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی با حضور مسئولان استان خوزستان، فردا در فراکسیون امید با اطلاعات بیشتری می‌توانیم با آقای علوی صحبت کنیم و به جمع بندی بهتری برسیم.

 

رحیمی در خصوص اهرم نظارتی مجلس در صورت احراز قصور در پرونده اسماعیل بخشی، گفت: می‌توانیم موضوع را به قوه قضاییه ارجاع دهیم و یا به رییس جمهور و رییس مجلس اعلام کنیم. اهرم‌های نظارتی قوی داریم. اینکه رییس جمهور از یک منبع موثق متوجه شود که چه تخلفات احتمالی اتفاق افتاده حائز اهمیت است و در جمع بندی ما موثر خواهد بود.

 

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه آیا به فکر اقدام پیشگیرانه ای نیستید؟، تاکید کرد: اقدامات پیشگیرانه می توان انجام داد و مجموعه‌ دستگاه‌های امنیتی دستورالعمل دارند و بر اساس ضوابط، قوانین و مقررات باید عمل کنند. در مواردی که تخلف اتفاق می افتد ما وارد می‌شویم اما پیشگیری وظیفه دستگاه‌های امنیتی است و اگر قانون رعایت شود پیشگیری اتفاق می‌افتد. حادثه در جایی اتفاق می‌افتد که قانون رعایت نمی‌شود.  

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها