5/30/2020
شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین‌:

اعلام شاخص‌های اقتصادی آمریکا تاثیر مستقیمی روی قیمت جهانی طلا خواهد داشت/ افزایش بهای سکه و طلا در بازار/ حباب سکه 400 هزار تومان

محمد کشتی‌آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف در خصوص وضعیت بازار سکه و طلا در روزهای آخر هفته گفت: اوایل صبح پنجشنبه شاخص‌های اقتصادی آمریکا اعلام خواهد شد که این شاخص‌ها می‌تواند تأثیر مستقیمی بر روی قیمت جهانی طلا داشته باشد.

اعتمادآنلاین| الیاس جرجندی- محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف در خصوص وضعیت بازار امروز سکه و طلا به خبرنگار اقتصادی اعتمادآنلاین گفت: امروز طلای جهانی در بازار با 1 دلار افزایش به 1283 دلار در هر اونس رسید. در دو روز گذشته هم در بازار داخلی شاهد نوساناتی در نرخ ارز بودیم که روی قیمت سکه و طلای داخلی هم تأثیرگذار بود.

 

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در خصوص قیمت سکه در بازار افزود: قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم به 3 میلیون و 650 هزار تومان، سکه طرح جدید 3 میلیون و 780 هزار تومان و نیم‌سکه بهار آزادی هم به 1 میلیون و 926 هزار تومان رسید. قیمت ربع‌سکه هم 1 میلیون و 205 هزار تومان و سکه‌های 1 گرمی هم به 665 هزار تومان شد.

 

او همچنین در خصوص قیمت انواع طلا با توجه به قیمت ارز گفت: هر مثقال طلای 17 عیار که مبنای قیمت در بازار طلاست با 1 میلیون و 488 هزار تومان، یک مثقال طلای 18 عیار هم با 1 میلیون و 575 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار هم با قیمت 343 هزار و 500 تومان دادوستد شد.

 

کشتی‌آرای در ادامه افزود: بر همین اساس قیمت هر گرم طلای 20 عیار به 381 هزار و 700 تومان، یک گرم طلای 21 عیار 400 هزار تومان، یک گرم طلای 22 عیار 419 هزار و 800 تومان و هر گرم طلای 24 عیار هم به 458 هزار تومان رسید.

 

این فعال بازار طلا گفت: با توجه به افزایش قیمت سکه در پی افزایش تقاضا در بازار حباب سکه هم امروز به 400 هزار تومان رسید.

 

کشتی‌آرای در پایان افزود: اوایل صبح پنجشنبه شاخص‌های اقتصادی آمریکا اعلام خواهد شد که این شاخص‌ها می‌تواند تأثیر مستقیمی روی قیمت جهانی طلا داشته باشد. علی‌رغم اینکه روز پنجشنبه تعطیلی بعضی سازمان‌ها است اما نوسانات قیمت جهانی و قیمت ارز می‌تواند تغییراتی را برای قیمت سکه و طلا در بازار داخلی به همراه داشته باشد.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها