7/20/2019
شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸
 امیدواریم زائری تغییر رویه دهد/ هیات‌رییسه درخواست ممنوع‌التصویری زائری را نداشته است
علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی:

امیدواریم زائری تغییر رویه دهد/ هیات‌رییسه درخواست ممنوع‌التصویری زائری را نداشته است

علی مطهری، نایب رییس مجلس در پاسخ به تذکر خدری درباره انتقادات اخیر یک روحانی نسبت به مجلس در صداوسیما تاکیدد کرد که هیات‌رئیسه مجلس درخواستی درباره ممنوع‌التصویری زائری نداشته است.

اعتمادآنلاین| عبدالحمید خدری در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس با استناد به ماده 22 آیین نامه داخلی مجلس، بیان کرد: این ماده به حفظ شأن و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان توجه دارد، بند 11 این ماده که در خصوص اقتدار مجلس است از وظایف هیئت رییسه است.

 

وی افزود: اخیراً حرکت هایی در بخث تضعیف و وهن مجلس آغاز شده است. در یک برنامه زنده تلویزیونی یک روحانی به نام حاج آقای زائری که خود دانش آموخته حوزه علمیه است و ابوی گرامشان 4 دوره نماینده مجلس بوده است و گوشت و پوست این فرد از حقوق مجلس رشد کرده، به راحتی نقد می کنند که شرم بر مجلس باد، اگر ما نسبت به یک نماینده انتقاد داریم، حق نداریم این را به نهادی که عصاره فضایل ملت است، تعمیم دهیم.

 

خدری ادامه داد: لذا از هیات رئیسه انتظار داریم در خصوص بند 11 از شأن و اقتدار مجلس دفاع کند. خود صداوسیما طبق قوانین داخلی با این روحانی برخورد کرده، اما مجلس و هیئت رییسه در این خصوص ورودی نداشته است.

 

علی مطهری رییس وقت جلسه مجلس، در پاسخ به خدری گفت: به دلیل نوع رفتار صداوسیما درباره مجلس، هیات رئیسه جلسه ای با رئیس و برخی معاونان سازمان صداوسیما داشت که در آن جا تمام این مسائل مطرح شد و به هر حال تا حد زیادی قبول کردند که قصور شده است البته معتقد بودند که تعمدی در کار نیست. قرار هم بر نوعی اصلاح رفتار شده است.

 

نایب رییس مجلس بیان کرد: راجع به این موضوع خاص چنین اعلام شد که هیات رئیسه درخواست کرده که ایشان ممنوع التصویر شوند، در حالی که چنین نیست و ما فقط شرح ماوقع دادیم. امیدواریم ایشان این رویه را تغییر می دهند.

 

منبع: ایسنا 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها