6/18/2019
سه شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
کنسرتی با 50 میلیون بیننده + عکس

کنسرتی با 50 میلیون بیننده + عکس

کنسرت سال نوی وین را بیش از 50 میلیون نفر در بیش از 90 کشور به طور زنده از تلویزیون تماشا کردند.

اعتمادآنلاین| کنسرت سال نوی وین هر سال در روزهای 30 و 31 دسامبر و اول ژانویه در سالن «موزیک ورین» Musikverein به همراهی ارکستر فیلارمونیک وین برگزار می‌شود. اما تنها کنسرت اولین روز سال نو یعنی اول ژانویه به طور زنده پخش می‌شود.

 

امسال این کنسرت به رهبری کریستیان تلیمان،‌ رهبر ارکستر و کارگردان اپرای اهل آلمان برگزار شد.

 

در کنسرت سال نو بیشتر قطعه‌هایی از آثار خانواده‌ی اشتراوس، یوهان اشتراوس پدر و یوهان اشتراوس پسر، یوزف اشتراوس و ادوارد اشترواس مخصوصا والتس‌هایش اجرا می‌شود.

 

کریستیان تلیمان درباره کار کردن با ارکستر فیلارمومنیک وین می‌گوید: «حال و هوای اینجا فوق‌العاده است. وقتی رهبر ارکستر به ارکستر گوش کند، چیزهای زیادی یاد می‌گیرد. این ارکستر، موسیقی ذاتی خود را به شکلی بی‌نظیر ارائه می‌کند.»

 

«دنیل فروش‌هاور» Daniel Froschauer، مدیر ارکستر فیلارمونیک وین می‌گوید:‌ «کریستیان همه چیز را می‌بیند و حس می‌کند. او می‌داند کنسرت مایستر چه موقعی می‌خواهد سرعتش را کم کند؛ آنقدر انعطاف‌پذیر است که می‌تواند از این آهستگی برای خلق یک لحظه جادویی دیگر استفاده کند.»

 

قطعاتی که در این کنسرت اجرا می‌شوند، کنار هم منظره زیبای یک تپه را تداعی می‌کنند. قطعه موسوم به «رقصنده» اثر یوهان اشتراوس پسر برای اولین بار در کنسرت سال نو اجرا شد.

 

کنسرت وین

 

منبع: سی‌نما

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها