6/24/2019
دوشنبه، ۰۳ تیر ۱۳۹۸
بن‌سلمان با قاتل خاشقجی ارتباط دارد
واشنگتن‌پست:

بن‌سلمان با قاتل خاشقجی ارتباط دارد

روزنامه واشنگتن‌پست در مطلبی نوشت که محمد بن‌سلمان همچنان به صورت منظم با سعود القحطانی، که به دست داشتن در قتل جمال خاشقجی متهم است، در ارتباط است.

اعتمادآنلاین| روزنامه واشنگتن‌پست به نقل از منابع آمریکایی و عربستانی نوشت: محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان همچنان با «سعود القحطانی» مشاور برکنارشده‌اش که متهم به دست داشتن در قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی است، در ارتباط است و مرتب از او مشورت می‌گیرد.

 

این روزنامه در ادامه آورده است: القحطانی اخیرا در منزلش در ریاض با معاونان ارشدش در مرکز پژوهش‌ها که توسط وی اداره می‌شد، دیدار کرده و به آن‌ها گفته بود که از وی به عنوان سپر بلا استفاده شده است.

 

دیوید آغناشیوس، تحلیلگر امور امنیتی این روزنامه به نقل از یک منبع عربستانی گفت که القحطانی اخیرا دو سفر به امارات داشت؛ این درحالی است که باید تحت اقامت اجباری در ریاض باشد.

 

پیشتر مقامات عربستان اعلام کردند که القحطانی از پست مشاور دفتر پادشاهی برکنار و ممنوع الخروج شده است اما وضعیت وی همچنان نامشخص است و به نظر می‌رسد از پشت پرده به نفوذ خود ادامه می‌دهد.

 

القحطانی نقش محوری در قتل خاشقجی ایفا کرده است. وی قصد داشت خاشقجی را مجبور کند به عربستان بازگردد. او با تیم ترور خاشقجی قبل از ترک عربستان و رفتن به ترکیه دیدار کرده و دستورات قتل را به این تیم داده بود.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها