6/18/2019
سه شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
صدور حکم بازداشت 100 سرباز در ترکیه به اتهام ارتباط با شبکه گولن

صدور حکم بازداشت 100 سرباز در ترکیه به اتهام ارتباط با شبکه گولن

مقامات ترکیه دستور بازداشت بیش از 100 سرباز و دانشجوی افسری سابق را به دلیل ارتباط با شبکه تحت رهبری «فتح‌الله گولن» روحانی ترک‌تبار ساکن آمریکا داده‌اند.

اعتمادآنلاین| از زمان وقوع کودتای نافرجام 2016 ترکیه تاکنون پلیس این کشور چندین رشته عملیات علیه حامیان فتح‌الله گولن کسی که به عنوان مغز متفکر این کودتا اعلام شده، کرده است.

 

این بازداشت‌ها اخیرا دوباره تشدید شده‌اند. دفتر دادستان کل استانبول اعلام کرد که دستور به بازداشت 50 متهم که 6 نفر از آنها افسران ارتش و مابقی دانشجویان افسری بودند و بعد از کودتا اخراج شدند، کرده است.

 

این بازداشت‌ها در راستای تحقیقات درباره افراد مرتبط با گولن در ارتش انجام شده است.

 

براساس بیانیه این دفتر این عملیات گسترده شده در 16 استان متمرکز بر یک‌سری تماس‌های تلفنی برقرارشده از طریق تلفن‌های ثابت بوده است.

 

دادستان‌ها دستور به بازداشت 52 سرباز شامل 42 فرد در حال خدمت طی یک عملیات گسترش یافته در 20 استان کرده‌اند.

 

در این گزارش تصریح شده که از درجات مختلف شامل چندین سرهنگ، سرگرد و دیگر رده‌ها میان افسران مشغول به خدمت هستند که به دلیل تماس تلفنی با چند فرد مرتبط با گولن بازداشت شده‌اند.

 

تاکنون بیش از 77 هزار نفر در ارتباط با کودتای نافرجام 2016  به زندان انداخته شده و منتظر محاکمه هستند و 150 هزار نفر از کارمندان دولتی ونظامی و افراد دیگر نیز از شغل‌هایشان به دلیل ارتباط با کودتا اخراج شده‌اند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها