6/17/2019
دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
جلسه‌ای برای حل اختلاف آب چهارمحال و اصفهان برگزار می‌شود
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد:

جلسه‌ای برای حل اختلاف آب چهارمحال و اصفهان برگزار می‌شود

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه‌ای برای حل اختلاف موضوع آب استان‌های چهار محال بختیاری و اصفهان هفته آینده در این کمیسیون برگزار می‌شود.

اعتمادآنلاین| حشمت الله فلاحت پیشه اظهار داشت: هفته گذشته شانزدهمین سفر استانی جمعی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با موضوع آب انجام گرفت. این سفر برای حل اختلاف و بررسی موضوع آب دو استان چهارمحال بختیاری و اصفهان انجام شد.


وی افزود: سفر ما برای بررسی این موضوع در مسافت هزار و پانصد کیلومتر انجام شد و نهایتا بنا شد که ما هفته آینده در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارش نهایی این موضوع را ارائه و بررسی کنیم.


نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس اظهار داشت: در جلسه مشترک هفته آینده از استاندارها و مسوولان مختلف دو استان چهارمحال بختیاری و اصفهان دعوت خواهیم کرد تا در موضوع آب دو استان گفت وگو کنند و تلاشمان این است که موارد اختلافی میان دو استان را در این نشست حل کنیم.


گفتنی است، پیش از این 19 نماینده استان اصفهان به دلیل وضعیت آب زاینده رود استعفا داده بودند که نهایتا به دلیل این که رییس جمهور دستور تشکیل ستاد احیای زاینده رود را داد استعفای خود را پس گرفتند.


پس از این موضوع نمایندگان سه استان خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری به سران سه قوه و شورای عالی امنیت ملی برای حل بحران آب این استان ها نامه ای دادند.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها