6/17/2019
دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
هر فصل چند اتوبوس از چرخه حمل و نقل خارج می‌شوند؟

هر فصل چند اتوبوس از چرخه حمل و نقل خارج می‌شوند؟

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با بیان اینکه بیش از 90 درصد اتوبوس‌های پایتخت دارای معاینه فنی هستند، گفت: به اتوبوس‌های فاقد معاینه فنی فارغ از گازسوز یا دیزلی بودن اجازه تردد در شهر را نمی دهیم و نتیجه اینکه در هر دوره سه ماهه، 100 تا 200 دستگاه اتوبوس از چرخه حمل و نقل خارج می‌شوند.

اعتمادآنلاین| پیمان سنندجی  با اشاره به آغاز فاز دوم طرح کاهش از آبان ماه اظهار کرد: اتوبوس های بالای 10 سال را فرسوده می دانیم و اصلاً نباید به آن معاینه فنی تعلق بگیرد، اما ما هزینه های زیادی را متحمل می شویم تا اتوبوس ها را برای اخذ معاینه فنی تعمیر کنیم که البته با توجه به پایین بودن کرایه های بلیت به هیچ وجه این هزینه ها جبران نمی شود.

 

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد اتوبوس های پایتخت دارای معاینه فنی هستند، گفت: به اتوبوس های فاقد معاینه فنی فارغ از گازسوز یا دیزلی بودن اجازه تردد در شهر را نمی دهیم و نتیجه اینکه در هر دوره سه ماهه 100 تا 200 دستگاه اتوبوس از چرخه حمل و نقل خارج می شوند.

 

بنا براعلام شهرنوشت، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با بیان اینکه اخذ معاینه فنی هزینه های فراوانی را تحمیل می کند، اضافه کرد: مدت زمان بازگشت این اتوبوس ها به چرخه حمل و نقل بستگی به نقص فنی اتوبوس دارد، تامین منابع مالی هم در این میان نقش مهمی ایفا می کند، مثلاً سوزن انژکتور در گذشته 250 هزار تومان قیمت داشت که امروز باید 2.5 میلیون تومان برای آن بپردازیم. بسته به این موارد اتوبوس ها از 5 روز تا سه ماه از چرخه خارج می شوند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها