11/17/2019
یکشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۸
موسوی خوئینی‌ها خودش از همه قانون گریز‌تر است/ قصد موسوی خوئینی‌ها از بیان این حرف‌ها منکوب کردن هاشمی است/ خوئینی‌ها بیشتر برای مملکت کار کرد یا هاشمی؟
سیدمصطفی هاشمی‌طبا:

موسوی خوئینی‌ها خودش از همه قانون گریز‌تر است/ قصد موسوی خوئینی‌ها از بیان این حرف‌ها منکوب کردن هاشمی است/ خوئینی‌ها بیشتر برای مملکت کار کرد یا هاشمی؟

سیدمصطفی هاشمی‌طبا با اشاره به صحبت‌های موسوی خوئینی‌ها درباره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: مساله این است که افراد قانون‌مدار باشند و از قانون استفاده درست کنند. یکی از کارهایی که آقای هاشمی می‌خواست انجام دهد بحث آبیاری‌های مردن در حوزه کشاورزی در کشور بود و قعطعا اگر کاری که شروع کرده بود، انجام می‌شد امروز به مشکلات فعلی برنمی‌خوردیم.

اعتمادآنلاین| سیدمصطفی هاشمی‌طبا وزیر دولت آیت‌الله هاشمی‌طبا به خاطر این مصاحبه از موسوی خوئینی ها گلایه دارد. او بیان کرد: «حداقل آقای خوئینی ها نباید بگوید که هاشمی قانون گریز بود ، مگر خود او خیلی به قانونی پایبند است؟ به اضافه اینکه تلاش آقای هاشمی برای کسب اجازه از رهبری مصداق قانون گریزی نیست. درست است که این روش برخورد درست نیست اما کسب اجازه از رهبری به خودی خود مذموم نیست. اگر آقای هاشمی هم این کار را نمی کرد به هر حال باب این کار باز شده و خیلی از مسائل به ایشان ارجاع می شد. اصلا مگر این کار ممنوع است؟»
 
وی ادامه داد: « اگر قرار بر نقد قانون گریزی باشد، خود آقای خوئینی ها از همه قانون گریزتر است».
 
او با این اعتقاد که مصاحبه مذکور به نفع شخصیت هاشمی رفسنجانی بوده است، گفت: «صحبت های آقای خوئینی ها این نبود که بگوید آقای هاشمی نقطه ضعف دارد. کما اینکه همه نقطه ضعف دارند و کسی معصوم نیست. به نظر من بیان این حرف ها حتی به نوعی آقای هاشمی را تایید کرد».
 
هاشمی طبا در پاسخ به پرسشی درباره چرایی بیان این حرف ها همزمان با سالگرد مرحوم هاشمی گفت: «نمی توان نیت خوانی کرد اما همین قدر می توان گفت که آقای خوئینی ها کار خوبی نکرد. حرف های او در نهایت به نفع شخصیت آقای هاشمی است اما ظاهرا قصدشان از بیان این حرف ها منکوب کردن هاشمی بوده است.»
 
وی افزود: « اگر مصاحبه را کامل بخوانید خواهید دید که حرف های ضد و نقیض بسیاری زده اند. خیلی مسائل را انکار کرده و برخی موضوعات را نیز اصلا فراموش کرده است. در مجموع این مصاحبه برای شخصیت آقای خوئینی ها خوب نبود».
 
هاشمی طبا درباره آن بخش از مصاحبه که آقای خوئینی ها مرحوم هاشمی را به مهندسی انتخابات متهم کرده است، گفت: «من آقای هاشمی را اینطورنمی شناختم و نمی شناسم. اتفاقا ایشان در خیلی ازکارها با مشورت دیگران عمل می کرد اما وقتی به جایی میرسید که تشخیص می داد انجام کاری برای مملکت لازم است، همه تلاش خود را می کرد و بی تفاوت نمی ماند. بسیاری از افراد نسبت به انجام کارهای مفید برای مملکت بی تفاوت هستند اما آقای هاشمی اینطور نبود».
 
وی به قیاس موسوی خوئینی ها و مرحوم هاشمی در این زمینه پرداخت و گفت: « اگر اقدامات آقای خوئینی ها برای مملکت و آقای هاشمی را در دو کفه ترازو قرار دهیم مشخص می شود که کدام یک کار بیشتری کرده اند. همه این ها حساب کتاب دارد و معلوم می شود که چه کسی چه قدمی برداشته است».
 
این فعال سیاسی از اظهارات موسوی خوئینی ها در مورد برخورد هاشمی با روزنامه سلام هم انتقاد کرد و گفت: « این روزنامه توقیف شد. اگر ایشان قانون گرا هستند نباید طوری رفتار می کردند که روزنامه توقیف شود. برخورد به این شکل با مسائل صحیح نیست و امیدوارم که هم انصاف داشته باشند.»
 
هاشمی طبا در پایان به شعری از سعدی اشاره کرد و گفت: « زبان در دهان ای خردمند چیست/ کلید در گنج صاحب هنر / چو در بسته باشد چه داند کسی / که گوهر فروش است یا پیله ور»

 

منبع: نامه‌نیوز

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها