12/6/2019
جمعه، ۱۵ آذر ۱۳۹۸
محتوای فیلم‌ها و سریال‌ها تنزل کرده است
بازیگر سریال «او یک فرشته بود»:

محتوای فیلم‌ها و سریال‌ها تنزل کرده است

«مرتضی ضرابی» بازیگر سریال «او یک فرشته بود» گفت که در سال‌های اخیر کیفیت محتوای فیلم‌ها و سریال‌ها قربانی سلبریتی‌بازی‌ها شده و سطح کیفی آثار تنزل داشته است.

اعتمادآنلاین| نقش مار «مثل‌آباد» رضا ژیان، قدرت بازی او را به رخ کشید. داریوش مؤدبیان در «محله برو بیا» و «محله بهداشت» به او فرصت بازیگری و رشد بیشتر در عرصه تلویزیون را داد. اما بعد از بازی درخشان در سریال ماه مبارک رمضان علیرضا افخمی آرام‌آرام کمرنگ‌ شد.

 

نقش ماندگار «مرتضی ضرابی» در «او یک فرشته بود» ذهن مخاطب را از توجه به نقش مثبت داستان به قدرت بازی شیطان سریال، جلب کرد. ضرابی این روزها مشغول بازی در سریال «حکایت‌های کمال» قدرت‌الله صلح‌میرزایی یکی از نقش‌های محوری را برعهده دارد که این روزها در شهرک غزالی تصویربرداری می‌شود.

 

این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون با گلایه از دست‌های پشت پرده در تولید فیلم و سریال گفت: خیلی‌ها به من می‌گویند چرا نیستی و کاری روی آنتن نداری! من هیچ‌وقت فاصله نگرفتم اما دوستان با باندبازی‌های سرسام‌آور سعی می‌کنند امثال ما را حذف کنند. حدوداً 10 شبکه و باند با 40، 50 بازیگر موردنظرشان سینما و تلویزیون را بدست گرفته‌اند و کاری می‌کنند ذهن کارگردان و تهیه‌کننده به بازیگرانی غیر از ما معطوف شود. خیلی از مواقع گزینه برخی از سریال‌ها بوده‌ایم اما گفته‌اند فلانی بازی کند این کار هیچ اقبالی نخواهد داشت یا درجایی گفته‌اند فلانی بیمار است و یا مشغله دارد.  

 

وی افزود: مشکل امروز تلویزیون و سینما این است که به عمق و کیفیت کار کمتر اهمیت داده می‌شود. کیفیت و محتوای فیلم و سریال قربانی سلبریتی‌بازی‌های شده و کارها تنزل داشته است .به ندرت اثر خوبی مثل "بانوی عمارت" در تلویزیون می‌بینیم. یک زمانی نقش مار را برای «مثل‌آباد» بازی می‌کردم یا همین «او یک فرشته بود» همه‌چیز معطوف بازیگری و حرفه‌ای‌گری بود و الان پروژه‌هایمان درگیر زرق و برق‌های بی‌تأثیر و بی‌هنر شده است.

 

ضرابی با اشاره به اینکه یک عده محدود بازیگر در فیلم‌ها و سریال‌ها حضور دارند،‌خاطرنشان کرد: اگر سینما و تلویزیون برای بازگشت به روزهای اوج خود تمایل دارد، باید زمینه فعالیت باند‌ها وشبکه‌ها را محدودتر کند. باید تهیه‌کننده و کارگردان یک اثر بتواند براساس استانداردهای هنری، کار کند. چرا برخی با پرداخت رشوه جلوی دوربین می‌روند؛ از این فرد بازیگر درنمی‌آید. البته سینما را بهتر از تلویزیون می‌بینم که کیفیت بیشتر حائز اهمیت است.

 

وی تأکید کرد: کیفیت را فدای کمیت کرده‌ایم و می‌خواهیم به هر نحو ممکن، مخاطب را جذب کنیم. از زمانیکه تصمیم گرفته‌ایم به هر قیمتی مخاطب جذب کنیم کیفیت کارها تنزل پیدا کرده است.  برخی به اشتباه تصور می‌کنند که استفاده از چهره‌ها مشکلات را حل می‌کند. مخاطب چهره را دوست دارد اما همه‌چیز را در چهره نمی‌بیند. مخاطب  نیاز به سریال‌های خوب کیفی و با محتوا و برنامه‌های جذاب و پویا دارد و این اتفاق را کاربلدها می‌توانند برای تلویزیون پدید آورند.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها