5/26/2020
سه شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
هدف از ایجاد گذرهای فرهنگی تزریق نشاط به جامعه است
مشاور امور برنامه‌ریزی وزیر ارشاد:

هدف از ایجاد گذرهای فرهنگی تزریق نشاط به جامعه است

علی اصغر سید آبادی مشاور وزیر ارشاد در امور برنامه‌ریزی عنوان کرد: ایجاد گذر فرهنگ و هنر برای رونق بخشیدن به اقتصاد فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده است و هدف از ایجاد این گذرها تزریق نشاط و شادی و امید به جامعه از است. 

اعتمادآنلاین| علی اصغر سید آبادی، عصر پنجشنبه در نشست هم اندیشی با هنرمندان شیرازی گفت: گذر فرهنگ و هنر در سال 97 افزون بر شیراز در هشت شهر کشور نیز راه اندازی خواهد شد. 


وی بیان کرد: شیراز با برخورداری از ظرفیت های فرهنگی و هنری مناسب، زمینه های رونق بخشی به کسب و کار فرهنگی و هنری را بیش از دیگر شهرها داراست. 


سید آبادی، هدف از ایجاد گذر فرهنگ و هنر را رونق بخشیدن به اقتصاد فرهنگی و هنری بیان کرد و اظهار داشت: همچنین ایجاد روحیه نشاط و شادی و نیز امید بخشی به مردم از دیگر ثمرات ایجاد گذرهای فرهنگی و هنری است. 


این مقام مسئول، ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر را طرحی دو وجهی خواند که در یک سویه آن راسته و بازاری هنری راه اندازی می شود و در سویه دیگر، از اماکن تاریخی برای ایجاد این گذر ها استفاده می شود که پیوندی میان مردم و میراث فرهنگی برقرار می کند.


سید آبادی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همه افرادی که علاقه مند به حضور در گذر فرهنگ و هنر هستند، حمایت مالی و معنوی خواهد کرد و تسهیلات مناسبی به آنان ارایه می کند.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها