7/14/2020
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹
امنیت غذایی هر کشور یکی از ارکان امنیت ملی محسوب می‌شود/ سازمان حفظ نباتات حکم ارتش را در حفظ امنیت غذایی کشور دارد
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی:

امنیت غذایی هر کشور یکی از ارکان امنیت ملی محسوب می‌شود/ سازمان حفظ نباتات حکم ارتش را در حفظ امنیت غذایی کشور دارد

سیدرضا تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: امنیت غذایی هر کشور یکی از ارکان امنیت ملی محسوب می‌شود و اگر در حوزه تغذیه دشمن مشکلی ایجاد کند مقاومت بسیار سخت خواهد شد.

اعتمادآنلاین|  سیدرضا تقوی در سی و نهمین سمینار سالانه حفظ نباتات که امروز سه شنبه برگزار شد، گفت: به رغم وجود تحریم‌های دشمن وضعیت امنیت غذایی ما بهتر از بسیاری از کشورهاست که بخشی از آن نتیجه تلاش دست‌اندرکاران و متخصصان سازمان حفظ نباتات است که از محصولات کشاورزی در برابر آفات و بیماری‌ها حفاظت می‌کنند.

 

وی افزود: امنیت غذایی هر کشور یکی از ارکان امنیت ملی محسوب می‌شود و اگر در حوزه تغذیه دشمن مشکلی ایجاد کند مقاومت بسیار سخت خواهد شد.

 

تقوی با اشاره به نقش دفاعی سازمان حفظ نباتات خاطرنشان کرد: این سازمان با برخورداری از علم و دانش کشور را در برابر هجوم آفات محافظت می‌کند در زمانی که دشمن قصد ورود آفات به کشور را داشته باشد حفظ نباتات وظیفه دفاعی دارد و پس از ورود آفات نقش هجومی و مبارزه‌ای دارد.

 

وی افزود: با تمام فعالیت‌هایی که این سازمان در زمینه امنیت غذایی، کیفیت و کمیت محصولات انجام داده اما اهمیت کار آن به اندازه کافی شناخته نشده است این سازمان در حکم ارتش را برای امنیت غذایی کشور دارد.

 

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به ضرورت بروز کردن دانش و اطلاعات دست‌اندرکاران و محققان حوزه حفظ نباتات گفت: ارتقای دانش می‌تواند مصونیت در حوزه غذایی مردم و محصولات در برابر آفت و بیماری‌ها را ایجاد کند. این سازمان برای مصونیت سازی باید طرح و برنامه داشته باشد و افزایش آگاهی می‌تواند به مصونیت سازی و مشارکت مردم کمک کند.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها