12/14/2019
شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۸
اسماعیل بخشی نتوانست مدرکی ارایه دهد/ احتمال تصویب پالرمو و CFT قوی‌تر از گذشته است
علی مطهری، نایب رییس دوم مجلس:

اسماعیل بخشی نتوانست مدرکی ارایه دهد/ احتمال تصویب پالرمو و CFT قوی‌تر از گذشته است

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین تکلیف دو لایحه CFT و پالرمو قبل از اتمام مهلت FATF مورد نظر و توجه وزرا بوده است از این رو از مقام معظم رهبری برای تسریع در تعیین این تکلیف درخواست شده تا از این مهلت عبور نکنیم.

اعتمادآنلاین| علی مطهری نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی در خصوص نامه تعدادی از وزیران به مقام معظم رهبری درباره لوایح CFT و پالرمو، گفت: تعدادی از وزرا در نامه‌ای از رهبری درخواست کردند تا ایشان برای تسریع پیگیری لوایح CFT و پالرمو به مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کنند. تاکید وزرا بر عدم عبور از مهلت FATF است. تعیین و تکلیف دو لایحه CFT و پالرمو قبل از اتمام مهلت FATF مورد نظر و توجه وزرا بوده است از این رو از مقام معظم رهبری برای تسریع در تعیین این تکلیف درخواست شده تا از این مهلت عبور نکنیم.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نامه مذکور تنها درخواست تسریع در تعیین تکلیف لوایح نام برده است، گفت: با توجه به تغییرات مجمع تشخیص مصلحت نظام احتمال تصویب دو لایحه CFT و پالرمو قوی‌تر از گذشته است.

 

مطهری در ادامه دیدار با اسماعیل بخشی در مجلس را یادآور شد و گفت: اسماعیل بخشی مدعی است که مورد شکنجه قرار گرفته است اما وزارت اطلاعات می‌گوید که وی با ماموران درگیر و به نوعی زد و خورد بین آنها صورت گرفته است. اسماعیل بخشی در راستای این ادعا اسنادی به نمایندگان ارایه نکرد، در مجموع قوه قضاییه مکلف به قضاوت نهایی است.

 

منبع: جماران

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها