2/29/2020
شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
افشای حجم گسترده‌ای از اسناد هک‌شده روسیه

افشای حجم گسترده‌ای از اسناد هک‌شده روسیه

گروهی از فعالان حامی شفافیت، شمار زیادی از اسناد هک‌شده و فاش‌شده روسیه را منتشر کردند که به نظر می‌رسد اقدامی تلافی‌جویانه در واکنش به اشتراک ایمیل‌های دموکرات‌های آمریکا با هدف نفوذ در رقابت ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا بوده باشد.

اعتمادآنلاین| این اسناد که در مجموع 175 گیگا بایت داده است، روز جمعه در وب‌سایت «DDoSecret» و «Internet Archive» به اشتراک گذاشته شد. اسناد مذکور، بیش از مجموع اسناد و اطلاعاتی است که مقام‌های روسیه علیه کمیته دموکرات‌های آمریکا و کمپین هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات 2016 آمریکا دریافت کرده بود.

 

این گروه اعلام کرد، این اسناد تحت عنوان «نیمه تاریک کرملین» شامل اطلاعاتی نظیر صدها هزار پیام و فایل از «سیاستمداران، روزنامه‌نگاران، ثروتمندان، چهره‌های مذهبی روسیه و ناسیونالیست‌ها / تروریست‌ها در اوکراین» است.

 

بازرس رابرت مولر، رهبر شورای ویژه تحقیقات روسیه سال گذشته اعضای سرویس اطلاعاتی روسیه را عامل هک کردن سرور حزب دموکرات و جان پودستا، رئیس سابق کمپین کلینتون در سال 2016 شناسایی کرد. دولت روسیه اما مکرراً این اقدام را رد می‌کند.

 

همچنین به تازگی فاش شده است که کمیته دموکرات‌ها همچنین شکایتی علیه هکرهای روس به جرم اجرای حمله‌ای پس از انتخابات میان دوره در نوامبر 2018 تنظیم کرده است. اما بست، روزنامه‌نگار و فعال حامی شفافیت به تایمز گفت: انتشار اسناد روسیه دقیقاً به عنوان تلافی هک و افشاگری سال 2016 روسیه انجام نشد بلکه هدفش روشنگری درباره حلقه‌های قدرت روسیه است و اینکه چطور نفوذ آنها به کار گرفته می‌شود. مردم درک عمیقی از آن ندارند و به جز چند مورد، کارشناسان و متخصصان به جزئیات و محتوای آن وارد نشدند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها